втрати

Від коронавірусу померла ілюстраторка й письменниця Вікторія Ковальчук

04.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

4 квітня, у Львові внаслідок ускладнень від Covid-19 померла відома художниця Вікторія Ковальчук. Про це повідомила режисерка в Народному Домі м. Винники Мирослава Сидор на своїй сторінці у фейсбуці.

«Сьогодні у Львові від нещадного ковіду упокоїлась відома львівська художниця Вікторія Ковальчук Viktoria Kovalchuk – неймовірно талановита, світла, чуйна… не байдужа людина, красива і дуже добра жінка… Важко повірити і прийняти… Львів збіднів на ще один щедрий неповторний талант. Дуже жаль і боляче», – йдеться у повідомленні.

 

Вікторія Ковальчук – українська художниця-графік, ілюстраторка, дизайнерка, літераторка. Жила і працювала у Львові.

 

Розробила оригінальне оформлення українського Букваря, який отримав Диплом І-го ступеня на Всеукраїнському конкурсі «Мистецтво книги» (2000) і був названий найкращою книгою року. Буквар витримав 9 перевидань загальним накладом понад 200 000 примірників.

 

 

1999 — Львівське телебачення відзняло фільм «Поетичний театр Вікторії Ковальчук» (режисер Е. Г. Бондаренко).

 

Вікторія Ковальчук член Національної спілки художників України, лауреат Державної премії ім. Лесі Українки та Літературної премії ім. Олени Пчілки, дипломант республіканських і всесоюзних конкурсів «Мистецтво книги», міжнародних художніх виставок.

 

Окрім того, вона – авторка книжок «Про фею Дорофею» (Маленькі оповідки для маленьких дітей). Видавництво «Апріорі», Львів, 2012, «Подорож з Нічним постояльцем» (Бучач очима Шмуеля Агнона). Хесед-Арьє, Львів, 2017, «Гусінь Мотя, війна і любов – Правдива казочка ». Видавництво «Левада», Львів, 2018, «Казка про ворону, яка хотіла лишитися чорною». Видавництво «Ранок», Харків, 2018.

 

 

Як повідомлялося, на 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук. На 84-му році життя помер відомий письменник Левко Різник, який 12 років очолював Львівську організацію Національної Спілки письменників України.