втрати

У Львові помер письменник Левко Різник

29.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 84-му році життя помер відомий письменник Левко Різник, який 12 років очолював Львівську організацію Національної Спілки письменників України (1993-2005). Про це повідомив журналіст і пісняр Ілько Колодій у фейсбуці.

 

«Сьогодні (27 березня – ред.), на 84-му році життя відійшов у засвіти Левко Різник, український прозаїк, автор багатьох історичних романів, багаторічний голова Львівської організації Національної Спілки письменників України… Про кончину батька повідомив його син Ростислав», – написав Колодій.

 

Левко Різник був членом Національної спілки письменників України з 1978 року. Працював ґрунтознавцем, керівником сектору кадастру у Львівській філії інституту «Укрземпроект». З 1981-го був літературним консультантом, відповідальним секретарем у Львівській організації Спілки письменників України, а з 1993-го до 2005 року – головою обласної письменницької організації.

 

Різник – автор низки книжок, серед яких: «З математичною точністю», «Голуби до сонця», «Наріжний камінь», «Повінь», «Міра оптимізму», «Неоплатні борги», «Друге дихання», «На крутизні», «Цілитель», «Лідер», «Фактор Данила Вернади», «Мамонт ожив», «Усусуси на Лисоні», «Марґінал», «Карма» та інших.

 

Серед відзнак письменника: Літературна премія імені Андрія Головка за найкращий роман року «Марґінал» (1997); Державна літературна премія імені Олеся Гончара – за книгу «Усусуси на Лисоні» (2002); Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких – за публікацію творів у журналах «Тернопіль» і «Літературний Тернопіль» (2011); премія Президента «Українська книжка року» – за книгу-трилогію «Самотність пророка», «Поет і Владика», «Доктор і Професор» (2015).

 

Як повідомлялося, на 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук.

 

Нагадаємо, вночі з 14 на 15 березня в Єрусалимі пішов з життя перекладач з івриту, доктор філософії Віктор Радуцький.