втрати

Помер український мовознавець та перекладач Іван Ющук

27.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук. Про це 27 березня повідомив у фейсбуці його онук Михайло Кублій.

 

«Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу. Завжди пам’ятатимемо», – йдеться в повідомленні.

 

Іван Ющук був професором (1992), завідувачем кафедри слов’янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, Заслуженим діячем науки і техніки України (1993), відмінником освіти України, членом Національної спілки письменників України, членом Центрального правління та Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лавреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2014) та премії імені Дмитра Нитченка (2016).

 

Він перекладав твори сербських, хорватських, словенських, лужицьких письменників, зокрема: Іво Андрича, Івана Цанкара, Радоє Домановича, Стевана Сремаца, Меша Селімовича та інших.

 

Також Іван Ющук став автором 20 підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Крім того, досліджував Голодомор-геноцид українців 1932—1933 років.

 

Як повідомлялося, вночі з 14 на 15 березня в Єрусалимі помер перекладач з івриту, доктор філософії Віктор Радуцький.

 

Нагадаємо, у листопаді 2020 року пішов із життя український перекладач-скандинавіст Лев Грицюк. 14 жовтня 2020-го помер професор, мовознавець та перекладач Олександр Пономарів.

 

Чільна: facebook.com/ushchuk