втрати

Помер професор Олександр Пономарів

14.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Професор, мовознавець та перекладач Олександр Пономарів пішов із життя 14 жовтня, у віці 84 років. Про це повідомляє hromadske.

Як розповів директор Інституту журналістики Володимир Різун, у Пономаріва був перелом, він уже рік лежав у лікарні і був у важкому стані.

 

Похорон професора відбудеться у суботу, 17 жовтня. Додаткова інформація про те, коли відбудеться прощання, з’явиться на сайті Інституту журналістики.

 

У червні співробітники Інституту організували збір коштів на допомогу професору Пономаріву.

 

Олександр Пономарів — український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч.

 

Доктор філологічних наук, професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік АН ВШ України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта»; відповідальний редактор газети «Київський університет»; головний редактор «Записок Наукового історико-філологічного товариства Андрія Білецького».

 

Автор понад 250 наукових, науково-популярних та науково-публіцистичних праць з історії й культури української мови, проблем нормативності мови засобів масової комунікації, українсько-грецьких мовно-літературних зв’язків, теорії й практики перекладу.

 

Багато зусиль спрямовував на поширення й утвердження нового правопису української мови (праця в комісії з питань правопису, виступи в ЗМІ з роз’ясненням його засад, дискусії на телебаченні з опонентами нового правопису тощо). Автор і редактор словників різних типів, підручників та навчальних посібників із української мови. Підготував 10 кандидатів філологічних наук.

 

Починаючи з 2009 року, вів на BBC News Україна блог, в якому роз’яснював правильність вживання слів та мовних конструкцій.

 

Нагадаємо, у листопаді 2019 року він із колегами закликав не допустити проведення лекцій у вишах російською мовою.

 

Читайте також конспект лекції професора Пономаріва «Мовна норма: залізні лещата чи рамка для гри».