втрати

Пішла з життя дитяча письменниця Марія Морозенко

10.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська дитяча письменниця, літературна редакторка та філологиня Марія Морозенко померла у 54 роки. Про це на фейсбук-сторінці письменниці повідомила її донька.

 

«Шановні друзі. Світла та прекрасна людина Марія Морозенко сьогодні померла», — йдеться в дописі.

 

Пізніше про смерть письменниці написала й журналістка Ольга Мусафірова: «Учора, в неділю, вона в останній раз привезла до військового госпіталю волонтерський недільний обід, як возила всі місяці цієї страшної війни. І хлопці, як завжди, дякували їй за материнську турботу і усміхалися, а вона їм казала — «До зустрічі!»

 

Марія Морозенко народилася 15 березня 1969 року в селі Малин Рівненської області. У її доробку поетичні збірки «Зоряні перевесла» та «Елегія любові», історичні поеми «Княгиня Ольга», драми «Вічність» і «Князь Святослав», дитячі казки: «Про країну ласунів», навчальні серії «Хто це?», «Що це?», віршовані казки «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серія пізнавальних загадок, літературний переказ казки «Дванадцять місяців».

 

За її поемою «Марія Магдалина» створили моновиставу, а за дилогією про Івана Сірка — постановку на радіо «Культура».

 

Марія була лавреаткою урядової Літературної премії імені Лесі Українки, членкинею Національної спілки письменників України та головою Київської організації НСПУ. Активно займалася волонтерством.

 

Нагадаємо, що у вересні 2023 року помер письменник Михайло Стасюк, а також з життя пішов вчений, що зазнав російського полону, Ігор Козловський.

 

Фото: Мала Сторінка