втрати

Помер український письменник Михайло Стасюк

25.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 91 року пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк. Про це повідомили у Львівській обласній організації НСПУ.

 

Михайло Стасюк автор чотирьох романів: «Смерч сатани», «Могили в океані», «Люди з кременю і світла» та «І сходить багряне сонце».

 

Народився письменник 5 лютого 1932 року у селі Куропатники на Тернопільщині. 

 

Під час затримань української інтелігенції радянською владою у 1972-1973 роках був арештований КДБ. Причиною стала політична діяльність Стасюка та його книжка оповідань «Ой летіли лелеченьки», видана в 1970 році. Після тримісячних допитів письменника випустили на свободу за браком доказів.

 

Активну політичну діяльність Стасюк відновив у 1989 році. Письменник зібрав близько 3000 підписів за статус української мови, які надіслав до Верховної Ради УРСР. Створив та очолив товариство «Просвіта» в місті Винники на Львівщині. 

 

З 1990 року займався видавництвом політичної літератури: за власні кошти видав близько ста тисяч примірників книжок «Історія УПА», «Євген Коновалець», чотири книги Дмитра Донцова. Того ж року заснував у Києві з групою політиків та науковців всеукраїнський політичний журнал «Державність».

 

Був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України.

 

Нагадаємо, що в серпні 2023 року помер дисидент та автор самвидаву Євген Пранюк.

 

Читайте також: Помер український вчений, колишній російський полонений Ігор Козловський

 

Фото: Wikipedia