втрати

Помер український вчений, колишній російський полонений Ігор Козловський

06.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 69 років з життя пішов український історик, релігієзнавець та письменник  Ігор Козловський. Про це у фейсбуці повідомила українська релігієзнавиця Людмила Филипович.

«Через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський», — йдеться у дописі.

 

Упродовж життя вчений боровся з причетністю росії до релігійної сфери України, порушував питання присутності священників УПЦ МП у Лаврі та розмірковував на тему потреби деокуповувати свідомість українців.

 

Козловський був одним з авторів книжок «Іслам: енциклопедичний словник», «Культура діалогу. Національний круглий стіл: збірник статей», «Ще (цінності, ідентичність, мислення, воля…)».

 

27 січня 2016 року на території Донеччини Козловський був захоплений росіянами в полон, де провів 700 днів за проукраїнську позицію. Був звільнений з полону за обміном.

 

«Моє серце зараз співає пісню. Воно співає пісню любові. Любові до народу України. Ми перейшли через страждання, через катування, через біль, через хвороби, моральний і психологічний тиск, але ж ми постійно відчували любов нашого народу», — перші слова Ігоря Козловського після полону.

 

Після повернення на підконтрольну Україні територію, Козловський відстежував ситуацію з полоненими та боровся за їхнє визволення.

 

Ігор Козловський – кандидат історичних наук, який очолював Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин у Донецьку, викладав на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету. Вчений є володарем медалі Австрійського товариства Альберта Швейцера та ордену Королівського братства Святого Феотонія.

 

Прощання відбудеться в суботу, 9 вересня, о 12:00 у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Підтримати родину пана Ігоря можна за посиланням.

 

Нагадаємо, що днями пішла з життя й українська книжкова дизайнерка Олена Рубановська.

 

Фото: Hromadske