втрати війни

На фронті загинув розповсюджувач літератури Валентин Добрий

17.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На фронті загинув військовослужбовець, колишній розповсюджувач літератури Валентин Добрий. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила парамедикиня батальйону «Госпітальєри» Катерина Галушка.

Валентин Добрий загинув в результаті інтенсивних штурмових дій та артилерійського обстрілу. Загибель також підтвердили мама Валентина Світлана Добра та його партнерка Лєда Космачевська.

 

«Він був першокласним фахівцем своєї справи, розбирався в усіх нюансах, навчився тактичній медицині. Пройшов бойове хрещення в Соледарі, тримав з побратимами оборону Бахмуту. Йшов завжди туди, де було потрібно бути. Йшов за побратимами. І одного разу там лишився», — написала вона.

 

Валентин Добрий народився у Білозерці Херсонської області. Був учасником Революції Гідності.

 

«Якось я у юрті когось перев’язував. Насилу заходить парубок. Повертається, а в нього від п’ят до попереку все в осколках Біля нього розірвалася граната, начинена порізаними цвяхами. Я нарахував на ньому 17 дірок, з яких вийняв осколки. Позаклеював, позамазував, кажу: “Більше нікуди не лізь”. Через пів години приходить — наскрізь щока пробита. Знову надав йому допомогу, вколов антизапальне і знеболююче. Він знову зник. Прибігає — ніздря пробита, висить на шкірці. Кажу: “Не відривай, заживе як на собаці, ти молодий”. А він радісно: “Я їх спалив!” — “Кого? — питаю. — Людей?” — “Та ні, водомети”. “Ну ти добрий хлопець! — хвалю”. — “Точно, я Валік Добрий із Херсона. Таке у мене прізвище”. Він дійсно спалив “коктейлями” два водомети і цим практично нас врятував», — розповідав NovaKahovka.City письменник, також майданівець Володимир Шовкошитний.

 

Валентин Добрий відвідав понад 42 країни світу: перетнув екватор і двічі подорожував Африкою. Працював розповсюджувачем літератури у видавництві «Український пріоритет».

 

Після початку нової фази російсько-української війни пішов добровольцем до ЗСУ.

 

«Він знав як з’явилися в людства окуляри та медицина та ще багато цікавих фактів. Бо вважав світ цікавим та невпинно досліджував його. Твій тато мав феноменальну пам’ять, математичний склад розуму та неймовірне почуття гумору. У 2014 році він відстоював незалежність України на Майдані в Києві. Про це мало хто знає, бо твій тато ніколи не хизувався тим, що вважав необхідним робити. Так само він зробив і під час повномасштабного вторгнення. Став воїном і захисником, не дивлячись на те, що мав можливість цього не робити за медичними показаннями.Але честь, відвага, закон, справедливість, розум та наполегливість завжди були головними для нього», — розповіла Лєда Космачевська.

 

Як повідомлялося, у ході російсько-української війни загинув військовослужбовець, колишній книгар Василь Дорошенко. У боях під Бахмутом загинув військовий, журналіст, автор науково-популярного журналу «Куншт» і журналу соціальної критики «Спільне» Євгеній Осієвський.

 

Чільне фото: фейсбук Валентина Доброго