втрати війни

На фронті загинув військовослужбовець, колишній книгар Василь Дорошенко

14.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У боях за Україну загинув військовослужбовець 3 окремої штурмової бригади Збройних Сил України, пластун, волонтер Василь Дорошенко. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила культурна менеджерка Софія Челяк.

«Василь Дорошенко загинув, а я навіть не можу знайти спільних фото з часів, коли війни ще не було. Я обіцяю доїхати автостопом до Донецька, як ми колись, десь у 2014 році, мріяли. Але ти в Донецьку вже був, тепер моя черга. Супер Василю, люблю тебе дуже», — написала вона.

 

«Василь був вельми харизматичний і веселий, креативний і сповнений прагнення до справедливості. З російськомовними відвідувачами він розмовляв українською, англійською або польською. Василь цікавився релігією та історією і міг годинами спілкуватись із читачами біля стелажів з історичними книжками. Коли він звільнився з книгарні, ще понад рік відвідувачі приходили до нас і просили, щоб їх проконсультував саме Василь», — повідомили на сторінці книгарні «Є», де певний час працював Дорошенко.

 

Василь Дорошенко (псевдо «Паладін») народився у селі Тязів на Івано-Франківщині. Навчався за спеціальністю «Фінанси та кредит» в Івано-Франківському державному коледжі технологій та бізнесу, який завершив у 2013 році. Навчався на програмі з історії Гуманітарного факультету УКУ у 2015-2017 рр. З осені 2021 заочно здобував юридичну освіту в Національному університеті «Львівська політехніка».

 

Захоплювався подорожами, автостопом та читанням. Працював у книгарні «Є» у Львові.

 

З березня 2020-го по серпень 2021 р. був в команді ГО «Зелена Коробка», де опікувався логістикою і продажами. Волонтерив у ГО «Тарілка». Належав до товариства реконструкторів «Орден Паладинів» у Львові. Брав участь в археологічній експедиції у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» у Миколаївській області.

 

З 2021 р. працював у підприємстві «Терра Ресайклінг», що займалось сортуванням відходів.

 

Вступив  до Пласту 2014 року. Здобув дійсне членство. Мав зарахований вишкіл новацьких виховників РОВ 261 (впор. 204).

 

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну пішов добровольцем на фронт і у складі 45 окремої артилерійської бригади Збройних сил України. З лютого 2023 року був бійцем 3 окремої штурмової бригади. Воював під Бахмутом. У травні 2023 отримав поранення. Після реабілітації повернувся в стрій.

 

13 серпня 2023 року воїн Паладін загинув у бою з російськими військовими. Місце загибелі нині уточнюють.

 

Як повідомлялося, на фронті загинув журналіст і активіст Віктор Петров. У боях під Бахмутом загинув військовий, журналіст, автор науково-популярного журналу «Куншт» і журналу соціальної критики «Спільне» Євгеній Осієвський.

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Василя Дорошенка