втрати війни

На фронті загинув автор детективів і активіст Олександр Меньшов

25.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На фронті загинув молодший сержант, письменник з Херсона, волонтер і член національної скаутської організації «Пласт» Олександр Меньшов. Про це на фейсбук-сторінці повідомила видавнича група «КМ Букс».

Олександр Меньшов загинув у результаті мінометного обстрілу поблизу Кліщіївки на Донеччині під час виконання бойового завдання. У чоловіка залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей.

 

«Олександр Меньшов був людиною честі, талановитим автором, щирим патріотом, що палав любов’ю до України та своєї сім’ї», — написали у «КМ Букс».

 

Олександр народився в 1977 році у Херсоні. До повномасштабного вторгнення росії в Україну він був письменником, автором детективних романів про альтернативну історію. 

 

Олександр прожив пів року в окупованому Херсоні разом із родиною. Їм вдалося виїхати до Вінниці, після чого письменник вступив до лав ЗСУ. 

 

У видавництві «КМ Букс» нещодавно вийшла друком його книжка-щоденник «Я, Фокс і окупація». У ній Олександр писав про свою родину й окупацію Херсона. Занотовував власні думки, історичні факти, розповіді рідних і знайомих. Про вихід своєї книжки письменник не встиг дізнатися.

 

Інші книжки у творчому доробку письменника:

 

  • «Репринти незакінчених чернеток» про Херсон періоду Другої світової війни;
  • «Верифікація вічності» про альтернативну історію незалежної України;
  • «Формікаріум» про громадянський устрій в людському суспільстві; 
  • «Третя терція» про детективну історію випускника юридичного факультету. 

 

«Це втрата не тільки для нашого міста, а і для всієї України. Він писав чудові книжки. Історичні. Про Херсонщину. Про Україну. Він виховував наших діток  у “Пласті”. Він був Справжній Воїн», — написала у своєму дописі депутатка Херсонської міської ради Оксана Погомій.

 

Про загибель військового на фейсбуці також повідомила пластунка з Херсона Ольга Новохацька.

 

«17 листопада російські війська міною вбили дорогу мою людину. Я дякую Богу, що дав мені ці кілька років щастя знати тебе, читати тебе та ставати ліпшою поряд з тобою. Я дякую Пласту, що поєднав мій шлях з твоїм. Ти вчив мене на власному прикладі, як вірити в себе. Дякую, любий друже. Не встигла тобі сказати, який ти був важливий», — ідеться у дописі.

 

«Пласт» також відреагував на загибель Олександра. 

 

«Хоча чоловік не є пластуном, він долучався до діяльності організації. Поки Херсон був окупований, Олександр таємно проводив сходини онлайн для гуртка доньки Поліни, розповідаючи про історію України», — повідомив «Пласт».

 

«Це Херсон до окупації. Повна зала людей, зацікавлених дізнатися більше про справу Стуса. Після зустрічі багато обіймів, коротких розмов і книга місцевого автора у подарунок. Фото на пам’ять… Кілька разів списувались — Сашко відклав для Музею-архіву преси числа колаборантських газет, які друкували росіяни в місті. І от щойно “Пласт” повідомив, що Олександр Меньшов, молодший сержант ЗСУ і батько пластунки Поліни, загинув, захищаючи Україну від російських окупантів. Вічна пам’ять побратимові. Кожен раз — ніж у серце. Яких людей втрачаємо», — розповів журналіст Вахтанг Кіпіані у своєму дописі на фейсбуці.

 

Як повідомлялося, у ході російсько-української війни загинув військовослужбовець, письменник, автор роману «Спокійної ночі» Максим Петренко. Також загинув військовослужбовець, колишній розповсюджувач літератури Валентин Добрий.

 

Чільне фото: фейсбук Олександра Меньшова