втрати війни

На фронті загинув письменник Максим Петренко

06.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На фронті загинув військовослужбовець, письменник, автор роману «Спокійної ночі» Максим Петренко. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила книжкова оглядачка Ганна Скоріна.

Раніше військового вважали зниклим безвісти. Він зник влітку 2022 року, і рідні вважали, що він перебуває в полоні.

 

«Підтвердили загибель. Максим Петренко – захисник, письменник, популяризатор читання, активіст у просуванні бібліотек, щирий, глибокий, уважний до деталей, таким його пам’ятатиму», — написала на своїй фейсбук-сторінці письменниця Валентина Захабура.

 

Максим Петренко у цивільному житті мав професію програміста і викладав в Інституті комп’ютерних технологій Університету «Україна».

 

Був учасником Революції Гідності. У 2014 році добровільно став на захист України, служив у 2-й добровольчому батальйоні оперативного призначення при Національній гвардії України, що пізніше отримав назву Батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. У 2016 році демобілізувався і написав книжку «Спокійної ночі». Роман у форматі щоденника розповідає про події 2014 року: закінчення Революції Гідності та військову службу в добровольчому батальйоні, зокрема, участь в бойових діях за звільнення Слов’янська.

 

«Закінчення Майдану. Формування другого добровольчого батальйону НГУ. Бойові дії під Слов’янськом. Повернення на ротацію. Це все тут є. Але у фокусі дещо інше. Спілкування. Важливе, як кисень, в сучасному світі. Саме переписка дала можливість відновити цю історію в деталях. Колишнє життя. Від нього важко відірватися, а чи можливо до нього повернутися? Суспільство. Яким його бачить боєць? Вибір. Що може зробити людина коли її світ руйнується на очах? Тут усе справжнє. Кожен крок пережитий автором та іншими», — ідеться в анотації.

 

 

З початком нової фази російсько-української війни знову добровольцем пішов до лав ЗСУ.

 

Як повідомлялося, на війні загинув головний редактор видання «Горинь.інфо» Тарас Давидюк.

 

Читайте також: Воєнна література – тепер це і є укрсучліт

 

Фото: Міністерство у справах ветеранів України