втрати-2023

Пішла з життя нобелівська лавреатка Луїза Ґлік

14.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У віці 80 років померла американська поетка та Нобелівська лауреатка з літератури Луїза Ґлік. Її смерть підтвердив Джонатан Галассі, її редактор з видавництва Farrar, Straus & Giroux.

Луїза Ґлік народилася в Нью-Йорку в 1943 році. Її перша збірка «Firstborn» («Первісток») вийшла у 1968 році. За свою кар’єру Глюк видала 14 поетичних збірок та отримала низку нагород. Зокрема, у 1993 році поетка здобула Пулітцерівську премію за книжку «The Wild Iris» («Дикий ірис»). Також Глюк є лауреаткою Національної премії США за поезію (National Book Award for Poetry) і Національної премії від книжкових критиків (National Book Critics Circle Award).

 

У 2003 році Ґлік була офіційною поеткою США. Цей титул щорічно призначається головою Бібліотеки Конгресу США.

 

Ґлік викладала в Єльському університеті. Вона також працювала викладачкою у Стенфордському та Бостонському університетах.

 

У 2020 році отримала Нобелівську премію з літератури за «за безпомилковий поетичний голос, який із суворою красою робить індивідуальне існування універсальним».

 

Центральна тема її творчості — дитинство, сімейне життя, стосунки у родині. Українською поезію Глюк перекладали Максим Стріха, Олена Гусейнова, Марта Госовська, Оксана Луцишина, Ірина Шувалова, Лесик Панасюк, Дарина Гладун, Вікторія Фещук.

 

Як повідомлялося, нещодавно у віці 89 років помер американський письменник і лавреат Пулітцерівської премії Кормак Маккарті, а у віці 94 років — французько-чеський письменник Мілан Кундера.

 

Джерела: The Washington Post, The New York Times

Чільне фото: Webb Chappell