втрати-2024

Пішов з життя політв’язень і письменник Петро Франко

29.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Пішов з життя почесний голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, політв’язень, дослідник і письменник Петро Франко. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у своєму телеграм-каналі.

«Ще одна важка втрата для громади Львова та України. На 90-му році життя спочив політвʼязень, видатний дослідник, письменник та громадський діяч Петро Франко. Він присвятив своє життя служінню Україні та пам’яті тих, хто зазнав репресій. Його діяльність і наполегливість у відновленні історичної справедливості ніколи не буде забутою», — написав Андрій Садовий.

 

Петро Франко — дослідник, письменник, редактор і громадський діяч.

 

Народився 4 липня 1934 року в селі Глиниці Яворівського району на Львівщині.

 

Від 1992 року Петро Франко обіймав посаду голови Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих. Протягом 2010-2015 років був головою Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, а із 2015 року – Почесним головою.

 

За ініціативи і керівництва Петра Франка виготовлені та встановлені на фасаді школи села Бунова на Яворівщині художньо-меморіальну таблицю Юрію Липі, а у місті Львові Романові Сушку, Петрові Франку, патріархові Йосипу Сліпому, головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу, полковнику Армії УНР, коменданту УВО, голові Проводу ОУН Євгенові Коновальцю, митрополитові Андрею Шептицькому. Ініціатор найменування вулиць Митрополита Андрея Шептицького та Героїв УПА у Львові.

 

Один з ініціаторів відновлення військових поховань УСС і УГА на 38-му полі Янівського кладовища та надання 76-го поля на Личаківському кладовищі у Львові для поховання борців за волю України 40-х і 50-х років XX століття.

 

Працюючи з архівними документами у 2005 pоці, виявив таємні поховання на Янівському кладовищі 26-х дітей у братській могилі, яких ночами привозили з Львівських в’язниць № 2 і 4 протягом 1949—1951 pp.

 

Як повідомлялося, у 2024 році пішов з життя перекладач і літературознавець Віктор Дмитрук, а наприкінці 2023 року з життя пішов перекладач Олександр Мокровольський.

 

Чільне фото з відкритих джерел.