мемуари

Пішов з життя письменник, автор бестселерів та пожежник Денніс Сміт

24.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський письменник пішов з життя у віці 81 року в суботу, 22 січня. Про це повідомляє Boston Fire Rescue Co. 2 (Бостонська пожежна служба).

За словами його сина Шона Сміта, смерть Денніса Сміта спричинили ускладнення від Covid-19.

 

«Денніс присвятив багато років тому, щоб пожежники могли вчитися один в одного. Тож, хоча Денніс відомий своїми письменницькими роботами, творчістю, ролями та обов’язками, він багато разів розповідав нам, як найбільше пишався, коли міг «допомагати пожежникам залишатися пожежниками» якомога довше», — повідомив для журналу Firehouse, засновником якого був Денніс Сміт, Біллі Голдфедер, оглядач пожежної служби та відділу дзвінків у Лавленд Сіммс, Огайо. 

 

Денніс Сміт був пожежником та автором 16 книжок. Найвідомішими серед них є його мемуари Report from Engine Co. 82, в яких розповідається про його кар’єру пожежника у пожежній службі Нью-Йорка в Південній пожежній частині Бронкса з кінця 1960-х до 1970-х.  «Я спостерігав, як помирають друзі, і я ніс смерть у своїх руках», — писав він. Книжка розійшлася накладом близько трьох мільйонів примірників.

Розповідь про події 11 вересня «Report from Ground Zero» стала номером 2 у списку бестселерів The New York Times.

Також він — засновник журналу Firehouse, який став офіційним журналом американської пожежної служби. У 2016 році тодішній головний редактор Тім Зендельбах писав: «У Report from Engine Co. 82 Денніс продемонстрував надзвичайну силу історії та її унікальну здатність захоплювати й впливати на авдиторію. Його мета з журналом Firehouse полягала в тому, щоб просто створити журнал для пожежників, у якому вони також могли б розповісти свою історію та поділитися досвідом про те, як це — бути пожежником». 

 

Денніс Сміт є видатним лідером у кількох благодійних організаціях Нью-Йорка та національних благодійних організаціях. Він був головою-засновником Нью-Йоркської академії мистецтв і протягом десяти років був її керівником. Згодом вона стала однією з найавторитетніших мистецьких закладів у країні.

 

Денніс Сміт також був відомий своєю пропагандою пожежної служби та нагороджений відзнаками від FDNY, Національної пожежної академії, Міжнародної асоціації керівників пожежної охорони та Інституту пожежної служби Конгресу.

 

Нагадаємо, нещодавно пішли з життя відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч та американський письменник та ілюстратор Ерік Карл.