втрати

У США помер відомий письменник та ілюстратор Ерік Карл

27.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 91-му році життя помер американський дитячий письменник та ілюстратор, автор культової книжки «Дуже голодна гусениця» Ерік Карл. Про це повідомили його близькі на фейсбук-сторінці Карла.

«Від команди Еріка Карла: з важкими серцями сповіщаємо, що Ерік Карл, автор та ілюстратор «Дуже голодної гусениці» та багатьох інших улюбленими класичних творів, помер у неділю, 23 травня проживши 91 рік. Коли його запитали як «Дуже голодна гусениця» залишається популярною так довго, Карл сказав: «Я вважаю, що це книга надії. Дітям потрібна надія. Ви, маленькі дрібні гусениці, можете вирости до красивих метеликів і полетіти у світ зі своїми талантами». Дякуємо, Еріку Карлу за те, що поділився своїм великим талантом з багатьма поколіннями юних читачів. Пам’ятаймо про Еріка Карла», − написали близькі письменника.

 

Ерік Карл народився в 1929 році у США, але у 6 років переїхав до Німеччини, де раніше мешкала його родина. До Сполучених Штатів йому вдалося повернутися лише у 1952-му році.

 

Понад десять років працював дизайнером газети «New York Times». Його перша дитяча книжка «Ведмедику, ведмедику, що ти бачиш?» («Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?») вийшла у 1967 році й стала бестселером. Загалом Ерік Карл написав та проілюстрував понад сімдесят дитячих книжок. При  створенні своїх ілюстрацій він застосовував особливу техніку – колаж з папірусного паперу.

 

У 2003 році Американська бібліотечна асоціація нагородила Еріка медаллю імені Лори Інглз-Уайлдер (зараз нагорода відома як Children’s Literature Legacy Award). У 2010 році він був номінантом від США на отримання Премії імені Ганса Крістіана Андерсена.

 

Найвідоміша книжка Еріка Карла стала «Дуже голодна гусениця» (1969), які переклали на понад 50 мов. Також книжка отримала багато нагород, зокрема премію Американського інституту графічних мистецтв (1970), французьку премію Selection du Grand Prix des Treize (1972) та японську Nakamori Reader’s Prize (1972).

 

Відразу після виходу «Дуже голодна гусениця» увійшла до переліку 10 найкращих книжок з картинками за версією журналу «Нью-Йорк Таймс», а у 2003-му потрапила до списку «200 найкращих книжок за версією BBC».

Як відомо, у 2017-2019 роках у видавництві «Читаріум» українською мовою переклали три його книжки: «Таємний лист на день народження», «З голови до ніг» і «Дуже голодна гусениця».

 

Нагадаємо, цього року в США померли засновник журналу Нustler Ларрі Флінт і поетеса Нью-Йоркської групи, літературознавиця і перекладачка Женя Васильківська.