Twitter

Після купівлі Twitter Маск уже думає, як ліквідувати фейкові акаунти й забезпечити свободу слова

26.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Генеральний директор Tesla Ілон Маск придбав компанію Twitter за 44 мільярди доларів.

 

25 квітня Twitter Inc. прийняла пропозицію Маска придбати компанію. Відомо, що сторони опрацьовували угоду всю ніч після зустрічі 24 квітня.

 

Проведення цієї угоди стане найбільшим придбанням в історії технологій. 

 

Маск уже запропонував кілька змін — від пом’якшення обмежень контенту, що публікується, до викорінення фейкових акаунтів.

 

«Свобода слова — основа функціонування демократії», — заявив він про намір збільшити свободу слова у мережі.

 

Можливі зміни у мережі:

 

  • Зміна регуляторної політики. На думку Маска, «свобода слова – це соцієтальний імператив розвиненої демократії», а зараз компанія його не дотримується. Саме тому треба перетворити компанію з публічної на приватну;
  • Можливе повернення Трампа у Twitter. Ілон Маск не коментував заборону профілю Трампа публічно, однак його роздуми щодо свободи слова можна розцінювати саме так, вважає редакторка і журналістка «The New York Times» Меліна Делкіч.
  • Створення алгоритму з відкритим вихідним кодом. Це дозволить користувачам бачити код, а отже розуміти, як усі пости опиняються в їхній стрічці новин;
  • «Якщо угода відбудеться, ми зробимо все можливе, щоб перемогти спам-ботів», – затвітив Ілон Маск 21 квітня.

 

 

Як відомо,  березні 2022 року Маск став власником 9,2% акцій Twitter і найбільшим зовнішнім акціонером. Він відмовився приєднуватися до ради директорів.

 

Згодом Маск виступив із пропозицією придбати Twitter за 43,4 млрд доларів ($54,20 за акцію) після того, як відмова від місця у раді директорів дозволила йому набути більшої частки в компанії.

 

Рада директорів соцмережі заборонила купувати понад 15% акцій будь-кому з акціонерів.

 

Ілон Маск — найбагатша людина на планеті, журнал Forbes оцінює його статки у 273,6 млрд доларів, в основному завдяки його акціям у компанії Tesla. Ще одна відома фірма, яка тісно пов’язана з його ім’ям — аерокосмічна компанія SpaceX.

 

Джерела: Bloomberg, Громадське радіо

 

Illustration by Kristen Radtke / The Verge; Getty Images