* ESC - закрити вікно пошуку
Після удару по будинку НСПУ Мінкульт звернеться до ЮНЕСКО, щоб захистити архітектуру Києва
04.01.2025Міністерство культури та стратегічних комунікацій планує звернутися до ЮНЕСКО щодо створення механізму збереження та захисту архітектурної цілісності центру Києва. Про це повідомляє пресслужба міністерства на сторінках у соцмережах.
“Росіяни взяли нашу ідентичність за мішень, намагаючись усіма можливими способами її знищити, а разом із нею — і нашу культурну спадщину. Однак їхні зусилля марні. Можна знищити будівлю, проте неможливо вбити українське слово”, — зазначають у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Також у відомстві повідомили, що таке рішення ухвалили після того, як будівля Національної спілки письменників у Києві постраждала через атаку російськими дронами. Мінкульт має намір попросити ЮНЕСКО допомогти захистити будівлі та зберегти архітектурну цілісність вулиць історичного центру столиці, незалежно від статусу будівель або форми їхньої власності.
Будівлю Національної спілки письменників України (НСПУ) – одна зі знакових пам’яток Липок та урядового кварталу. Її збудували наприкінці XIX-го століття не одразу, а в кілька етапів. Київський архітектор Володимир Ніколаєв, окрім будівлі НСПУ, опікувався і спорудженням в Києві Володимирського собору, Оперного театру та загалом 27-ми громадських будівель.
Одним з господарів будівлі був мільйонер-цукрозаводчик Сімха Ліберман, який добудовував будинок, надавши йому не тільки сьогоднішнього вигляду, а й своє ім’я — Маєток Лібермана.
Нагадаємо, що росія атакувала Київ ударними безпілотниками близько 7:30 ранку 1 січня. Уламки збитих дронів впали у двох районах. Унаслідок обстрілу 2 людини загинули — подружжя науковців Ігор Зима та Олеся Сокур, 7 постраждали. Пошкоджень також зазнав Будинок Раднаркому УРСР 1941 року.
Як повідомлялося, у листопаді 2024 року від російської атаки постраждав головний корпус Харківського педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Його обстріляли і в 2022 році.
В Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) підтвердили пошкодження в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії 274 культурних об’єктів.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості