гуманітарна катастрофа

Згідно з даними ЮНЕСКО, росія пошкодила 12 українських бібліотек

01.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) підтвердили пошкодження в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії 274 культурних об’єктів. Про це повідомляють на сайті організації.

Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів — 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів.

 

В організації наголосили, що проводять попередню оцінку шкоди культурним цінностям шляхом перехресної перевірки повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел.

ЮНЕСКО також розробляє разом із партнерськими організаціями механізм незалежної скоординованої оцінки даних в Україні, включаючи аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року.

 

Найбільше пошкоджених об’єктів, за даними ЮНЕСКО, постраждали в Донецькій (78), Харківській (55), Київській (38), Луганській (33) та Чернігівській областях (17). Також пошкодження зафіксували в Запорізькій та Сумській областях — по 12 об’єктів, в Одеській та Миколаївській — по 8, Херсонській (6), Житомирській (3), Вінницькій (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

 

Як повідомлялося, станом на початок 2023 року ЮНЕСКО повідомляло про 236 пошкоджених об’єктів, що мають історичне, релігійне, мистецьке значення.

 

Читайте також: ЮНЕСКО непокоїться незаконною торгівлею українським мистецтвом

 

Чільне фото: Українська Правда. Життя