ЮНЕСКО

ЮНЕСКО непокоїться незаконною торгівлею українським мистецтвом

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ЮНЕСКО провела навчання співробітників правоохоронних та судових органів країн, розташованих на західних кордонах з Україною, для запобігання вивозу з неї награбованих під час повномасштабної війни з росією культурних цінностей. Про це повідомляє інформаційне агентство Associated Press.

 

ЮНЕСКО у партнерстві з Міністерством культури Польщі провела у Варшаві триденний семінар для офіційних осіб Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови за присутності представників України.

 

Його мета полягає в тому, щоб привернути увагу чиновників і визначити необхідні механізми для оперативного виявлення та запобігання перетину кордонів будь-якими мистецькими цінностями, незаконно вивезеними з України.

 

Кріста Піккат, директорка Управління з питань культури та надзвичайних ситуацій Секретаріату ЮНЕСКО, заявила, що від початку повномасштабного вторгнення росії, в Україні пошкоджено чи знищено понад 230 культурних об’єктів.

 

Також Піккат зазначила, що ЮНЕСКО працює над документацією втрачених українських культурних об’єктів, зокрема тих, що належали музейним фондам.

 

Ще одним пріоритетом для ЮНЕСКО є інформування широкої громадськості про те, що награбоване українське мистецтво може опинитись на артринках Європи. Тому колекціонерам та поціновувачам мистецтва слід бути дуже обережними щодо походження предметів, які вони збираються придбати.

 

Нагадуємо, ЮНЕСКО долучиться до оцифрування культурної спадщини України

 

Читайте також: Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України