пропаганда

Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля

03.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні виявили понад 100 іноземних журналістів, політиків, військових та науковців, що підіграють росії у своїх заявах. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» повідомив виконувач обов’язків керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов.

Цих осіб виявили аналітики Центру протидії інформації при РНБО та поділили на три категорії:

  • Перша ― особи, які неприховано підтримують ідеї путінського режиму, (20 % від усіх); 
  • друга ― ті, що співчувають народові України, але виправдовують дії рф (60% від загальної кількості); 
  • третя ― заявляють про підтримку України і засуджують російську агресію, але схиляють Україну до так званих перемовин і виступають проти постачання озброєння нашій державі (близько 20%). 

 

За словами Шаповалова, найбільшим викликом для інформаційної безпеки України є третя група експертів. Здебільшого це впливові персони, аналітики, депутати Європарламенту, міжнародні журналісти.

 

Наративи, які просувають такі експерти: «на території України триває війна між НАТО і росією»; «НАТО бездумно розширювалось до кордонів рф»; «події у Бучі ― фейк»; «Україні треба домовлятися з Кремлем»; «в Україні йде громадянська війна»; «розміщення біолабораторій в Україні»; «важливо припинити постачання зброї Україні»; «санкції проти Росії не працюють» тощо. 

 

Крім того, виконувач обов’язків керівника розповів, що найслабшим місцем великих іноземних ЗМІ стало намагання зберегти баланс у новинах про війну в Україні. 

 

Також Шаповалов додає, що важливо розрізняти приховані меседжі рф. 

 

«Сьогодні соціальні мережі є також полем бою, що його ворог використовує на всі свої потужності. Ви можете сперечатися в коментарях, і навіть коли вам здається, що ви спілкуєтеся з живою людиною, вірогідність того, що ви сперечаєтеся з ботом, дуже велика. Причому з ботом, якого не існує як людини, тобто ви сперечаєтеся з машиною. На жаль, сьогодні є такі алгоритми, що дають змогу це робити, і Росія цим користується», розповідає Андрій. 

 

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Як відомо, проти України працює близько 1000 російських професійних інтернет-тролів, що фінансуються ГРУ, ФСБ або приватними компаніями наближених до російської влади осіб.