* ESC - закрити вікно пошуку
документація війни
Представили фотокнигу «Іловайськ»
13.01.2023У Києві презентували книгу-фотоальбом з роботами про перший штурм Іловайська. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
У фотокнизі наявні роботи Макса Левіна, Олександра Глядєлова, Максима Дондюка та Маркіяна Лисейка, присвячену подіям Іловайській операції.
Книга вміщує роботи-свідчення подій першого штурму Іловайська 10 серпня, висування батальйону «Донбас» до села Осиково 14 серпня, бойових дій та обставин перебування українських сил в Іловайську 17 – 29 серпня (зачистка села Грабське, вхід в Іловайськ, бої в місті, спроба прориву з оточення).
Видання здійснили за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
У презентації видання взяли участь Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики; Тарас Шевченко, заступник Міністра з питань європейської інтеграції; Юлія Лапутіна, Міністр у справах ветеранів України; Євгенія Кравчук, народний депутат України; Віктор Роїк, видавець ТОВ «Бланк-Прес» та фотограф Олександр Глядєлов. Також присутньою на презентації книги була мама Макса Левіна – Валентина Антонівна.
Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна наголосила на важливості поширення книги.
«Фотограф на війні – воїн інформаційного фронту, який працює для нашого майбутнього. У цих правдивих фотографіях всі можуть побачити як боролася українська армія. Зараз багато фотографів працює на війні і без перебільшення – це справді героїчна справа. Як ми бачимо, люди ціною власного життя роблять історію», – зазначила Юлія Лапутіна.
Максим Дондюк – український документальний фотограф, лауреат багатьох українських і міжнародних премій. Автор проєкту «Епідемія туберкульозу в Україні». Персональні виставки Максима Дондюка проводились в Україні, Росії, США, Італії, а колективні – в Україні, Росії, США, Великій Британії, Італії, Австрії, Литві.
Олександр Глядєлов – професійний незалежний фотожурналіст. Працював в Україні, Росії, Молдові, Киргизії, Узбекистані, Таджикистані, Туркменії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Литві, а також у Польщі, Чехії, Франції, США, Швейцарії, Сомалі, Кенії, Південному Судані, Молдові, Нагорному Карабасі, Чечні. З 1996 року брав участь у документальних фото-проєктах, а також у проєктах, присвячених соціально знедоленим дітям та епідемії ВІЛ / СНІД.
Максим Левін – фотокореспондент і документальний фотограф та оператор багатьох українських і міжнародних видань. Зокрема співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, LB.ua, Hromadske. Разом із колегою Маркіяном Лисейком у 2014 році заснував присвячений військовим проєкт AFTER ILOVAISK для збереження та переосмислення значення подій серпня 2014 року. Мак Левін був одним із тих, кому вдалося вибратися живим з Іловайського котла.
Нагадаємо, що Макс Левін зник у Вишгородському районі під Києвом. Востаннє він виходив на зв’язок 13 березня, тоді разом з військовослужбовцем Олексієм Чернишевим вони вирушили до села Гута Межигірська документувати наслідки російської агресії. Згодом поблизу цього села знайшли тіло фотокореспондента.
Фото – МКІП, Facebook сторінка Тараса Шевченка.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості