BBC

Премію «Книга року ВВС» вручатимуть за есеїстику

25.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У літературній премії «Книга року ВВС» з’явилась нова номінація «Есеїстика». Про це повідомляє прес-служба агенції BBC.

 

Таким чином, переможців «Книги року ВВС» визначатимуть у трьох категоріях: «Книга року ВВС», «Дитяча Книга року ВВС» та «Книга року ВВС – Есеїстика».

 

«Останнім часом ми спостерігаємо появу великої кількості високоякісних літературних есеїв, які посідають особливе місце між публіцистикою і літературою. Ми вирішили створити спеціальну номінацію, щоб відзначити найкращі зразки цієї творчості», – пояснила головна редакторка «BBC News Україна» Ніна Кур’ята.

 

Склад журі конкурсу:

 

  • Віра Агеєва, професорка, Національний університет «Києво-Могилянська Академія»,
  • Ольга Герасим’юк, журналістка, член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення,
  • Віталій Жежера, письменник, журналіст,
  • Тарас Лютий, філософ, письменник,
  • Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР,
  • Марта Шокало, випускова редакторка «BBC News Україна», координаторка премії.

 

Переможець у кожній категорії отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці «Книги року ВВС», «Дитячої Книги року ВВС» та «Книги року ВВС – Есеїстика» матимуть право використовувати логотипи «Книги року ВВС» у подальших виданнях цих книг.

 

Видавці можуть подати до трьох книжок у кожній категорії та до двох нових книжок попередніх переможців. Представлені книги мають бути українською мовою (оригінальні твори або переклади книг українських авторів, які пишуть всіма мовами народів, що проживають в Україні), опубліковані протягом останніх 12 місяців.

 

Видавці можуть пропонувати номінантів з 21 вересня по 5 жовтня 2018 року. Читачі можуть надсилати свої відгуки про книги з 15 жовтня по 3 грудня 2018 року. Переможці будуть оголошені 14 грудня 2018 року.

 

Нагадаємо, що минулого року переможцями «Книги року ВВС – 2017» стали: «Земля загублених або маленькі страшні казки» Катерини Калитко («Книга року ВВС») та «Комп і компанія» Анни Коршунової («Дитяча Книга року ВВС»).

 

Як відомо, до короткого списку у номінації «Книга року BBC-2017», що обирався із 16 видань, увійшли 5 книг. До короткого списку у номінації «Дитяча Книга року BBC-2017», що відбирався з-поміж 12 видань — 4 книжки.

 

У 2016-му році лауреатом премії у дорослій категорії стала Таня Малярчук із книжкою «Забуття», а в дитячій — Галина Ткачук із книгою «Тринадцять історій у темряві».