Календар подій

Презентація альбому SKOVORODANCE

Харківський Літмузей, Жадан та Гуржи презентували реґі-альбом на тексти Сковороди.

У музичному альбомі SKOVORODANCE музиканти переосмислили поетичну творчість визначного українського філософа та поета Григорія Сковороди. Головна ідея проєкту показати, що погляди філософа донині залишаються актуальними та об’єднують українців у найрізніших куточках країни. 

 

Філософія Сковороди отримала нове звучання у стилі реґі – терапевтичне, танцювальне, надихаюче. А тексти, які досі резонують різним поколінням і стають життєвими дороговказами, — сучасну адаптацію. Проєкт ініціював Харківський літературний музей, який досліджує та популяризує українську культурно-історичну спадщину.

 

До реґі-альбому увійшло 12 треків, 11 з яких написані на слова Григорія Сковороди зі збірки «Сад божественних пісень». Автором тексту для ще одного треку став письменник і музикант Сергій Жадан. Саунд-продюсерами платівки виступили українсько-німецький музикант і діджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада. Загалом, над альбомом працювали понад 35 музикантів, серед яких — Ірена Карпа, Олег Каданов, Галина Печеніжська, Сергій Сaвенко, Юрек Якубов, Хор одиноких сердець сержанта Пеппера, Frank London та інші митці. На один з треків альбому — «Нрав і права» — був створений відеокліп.

 

У проєкті закладено кілька смислових вимірів. По-перше, українська класика — актуальна, цікава й органічно римується з сьогоднішнім днем. По-друге, майже всі творці SKOVORODANCE та Григорій Сковорода — харків’яни. Попри постійний тиск зі сторони росії, сучасні харківські митці, так само як і Сковорода свого часу, демонструють стійкість і дух свободи, а також — розвивають український культурний простір. По-третє, передусім культура та мистецькі ініціативи здатні об’єднувати суспільство у турбулентні часи. Вони дають можливість переосмислити минуле й стати співтворцем потрібних змін у сьогоденні. 

 

«Сковороденс — це спроба торкнутися коріння нашої віри й залюбленості в лінію слобідського ландшафту. Ми спеціально розчинили барокову сковородинівську велемовність у ритмах реґі і дабу, аби показати наскільки природньо звучать сьогодні вірші вісімнадцятого століття, особливо коли ми говоримо про невичерпність любові і непорушність Божого задуму. Сковорода — це про коріння і води, які навзаєм скріплюються і наснажуються», — зазначив Сергій Жадан.

 

Альбом SKOVORODANCE вже доступний на всіх музичних платформах — Apple Music, YouTube Music, Spotify.

 

Також у жовтні стартує мінітур з презентацією альбому наживо. Зокрема, презентація SKOVORODANCE відбудеться 13.10 у Харкові, а також 17.10 — в Одесі. Участь в концертах — безкоштовна. Місця про проведення концертів будуть вказані після реєстрації. Слідкувати за всіма новинами проєкту можна в соцмережах Харківського Літмузею.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект