Календар подій

25/02

Презентація роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?»

Київ

18:30 Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?»

Відбудеться презентація українського видання роману німецької авторки українського походження Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?», що вийшов у «Видавництві 21» у перекладі Нелі Ваховської.

Роман «Хто така Марта?» вперше видано у Німеччині 2012 року (Suhrkamp, Berlin). У 2013 році письменницю за цей твір було нагороджено Премією Адельберта фон Шаміссо.

 

Головний герой роману Лука Левадський — орнітолог із вигаданого Львова, котрий у віці 96 років довідується про смертельну хворобу й вирішує гарно прожити відпущений йому час. Він їде до Відня, селиться в розкішному «Імперіалі» й заводить знайомство з однолітком, нитка життя якого також от-от увірветься. Удвох літні друзяки напиваються, бешкетують, обговорюють жінок і мріють про революцію. Роман весело, захопливо і трішки нахабно розповідає необарокову історію про радість буття і людську гідність. Німецька критика означила цей твір як «захопливий, надзвичайно поетичний шахрайський роман».

 

Розмова про роман «Хто така Марта?» безпосередньо чи дотично виводить на чимало тем і проблем: зокрема на тему вигаданих місць у літературі, тему «третього віку» і гідного старіння, так званого art of aging, відповідно — проблему ейджизму, загалом актуалізує екзистенційну та соціальну проблематику. Цей роман демонструє, що саме позитивні емоції, любов, дружба, втіха від насолод, щасливих моментів найбільше підтримують людину в останні дні її життя, допомагають почуватися гідною, інтегрованою у суспільство особистістю.

 

Переклад книжки був здійснений за підтримки Goethe-Institut Ukraine. У презентації візьмуть участь перекладачка Неля Ваховська та координаторка проєктів з літератури та перекладу Goethe-Institut в Україні Марія Шубчик, яка модеруватиме захід. 

 

Подія у фейсбуці

 

Читайте також: До якого типу споживача інформації ти належиш — тест

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект