Календар подій

книжки про єврейську спадщину

23.05

Львів

18:00 Центр міської історії, вул. Академіка Богомольця, 6

Презентують книжки про єврейську спадщину

Запрошуємо на презентацію книги Сергія Кравцова «В тіні імперій: Архітектура синагог східної та центральної Європи» (Веймар: Ґрюнберґ Ферлаґ, 2018) та збірки статей «Українські та єврейські митці міста Львів-Львув-Лємберґ: Від Аусґляйху до Голокосту» (Веймар: Ґрюнберґ Ферлаґ, 2019).

[У свої книзі] Сергій Кравцов, дослідник Єврейського університету в Єрусалимі, знайомить читача з розмаїттям єврейських культур центральної та східної Європи. Протягом чотирьох століть він розглядає архітектуру синагог від Богеміїї до Буковини в Австо-Угорській імперії, від Волині до країн Балтії у Російській імперії, а також Єрусалиму, який на той час перебуває в Османській імперії. Автор простежує зміни єврейської ідентичності і культури під впливом потужних імперій, що зникли у ХХ столітті. Його спостереження показують культурне пробудження Реформованого іудаїзму протягом ХІХ століття, а також підйом розбіжних єврейських культур у період, який передував Голокосту. Книжка служитиме довідковим виданням для істориків архітектури і широкого кола читачів, зацікавлених архітектурою синагог. Вона прагне надихнути зусилля щодо збереження і захисту великих єврейських культур східної та центральної Європи», — Мартін Еберт, «Ґрюнберґ Ферлаґ».

 

«Від наукових розвідок до особистих спогадів, збірка статей «В тіні імперій: Архітектура синагог східної та центральної Європи» пропонує різноплановий і провокуючий погляд на культурну і мистецьку ідентичність (а також конструювання ідентичностей) у тому, що редактори Сергій Кравцов та Ілля Родов називають «атмосферою пожвавленої національної свідомості» перед Другою світовою війною у Львові, де українці і євреї були меншинами у місті, в якому домінувала польська більшість. Спостереження авторів цього тому особливо важливі сьогодні, коли польська і єврейська меншини майже зникли у місті, тоді як спадщина Голокосту і комунізму створює суперечні образи пам’яті у збереженому міському просторі», — Рут Еллен Ґрубер, директорка «Єврейської спадщини Європи», авторка книжки: «Віртуально єврейська: Відновлення єврейської культури в Європі».

 

Про подію на сайті Центру міської історії.

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект