Календар подій

100 знакових творів українською мовою

23.12

Київ

19:00 Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентують проект «100 знакових творів українською мовою»

Відбудеться презентація літературного проєкту PEN Ukraine та онлайн-журналу The Ukrainians «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою».

Участь у презентації проєкту візьмуть:

  • Тамара Гундорова;
  • Елеонора Соловей;
  • Анатолій Дністровий;
  • Олексій Сінченко;
  • Вахтанґ Кебуладзе.

 

 

Модераторка — Тетяна Терен.

 

«Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою» — перший літературний ТОП-100, покликаний розповісти українцям і світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою.

 

Його уклали члени Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.

 

«До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначаються особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та смисли, вплинули на розвиток української мови та становлення України», — таким є головний критерій, на який мали зважати укладачі списку. Окрім того, іншими його особливостями є те, що до нього ввійшли лише твори, написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях, і що у ньому представлені поезія, проза, драматургія, есеїстика й мемуари, але до нього не входять наукові видання. Ще одна важлива деталь — кожен автор у цьому ТОП-100 представлений лише одним твором.

 

Укладачі списку наголошують, що він не є каноном української літератури, оскільки у ньому не відображений великий пласт давньої літератури, а також твори іншими мовами, які є важливою складовою української літератури. Окрім того, до Українського ПЕН входять автори різного віку, з різною освітою і різною залученістю в сучасний літературний процес. Тож цей список не є канонічним, а поза тим він є етапною спробою вироблення методології для укладання такого канону.

 

Повна версія ТОП-100 на сайті The Ukrainians

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект