росія

Президент підписав указ про санкції для російських видавництв

21.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб, серед яких є і російські видавництва. Про це повідомляється на офіційному сайті президента.

Зазначається, що санкції застосують до ТОВ «ТД Алгоритм», ЗАТ «Книжковий світ», ТОВ «Видавництво «Ексмо», ТОВ «Видавництво «Віче», ТОВ «Видавництво Центрполіграф», ТОВ «Видавництво Яуза», ТОВ «Видавництво АСТ», ТОВ «Видавничий дім «Пітер», ТОВ «Яуза-прес».

 

Усі згадані юридичні особи зареєстровані на території Російської Федерації.

 

Серед видів обмежувальних заходів, які планують до них застосувати: обмеження торговельних операцій; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань та інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановлених Законом.

 

Окрім того, українських провайдерів зобов’яжуть заблокувати доступ до російських книжкових інтернет-магазинів «ЛітРес», «Лабірінт.Ру» та «Рексофт».

 

Раніше повідомлялося, що Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до російських видавців, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту, а уряд затвердив ці пропозиції.