Держкіно

Прокат стрічки «Іван і Марта» перенесли через юридичні нюанси

04.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Команда KyivMusicFilm перенесла показ документальної стрічки «Іван і Марта» про дисидента Івана Дзюбу та його дружину Марту Дзюбу на невизначений термін. Про це повідомили на фейсбук-сторінці KyivMusicFilm.

«Нам дуже прикро, але ми змушені відкласти випуск фільму “Іван і Марта” на деякий час. Ми щиро вболіваємо за стрічку, і дуже хочемо, щоб у вас була змога побачити цю неймовірну історію на великих екранах», — зазначили організатори прокату.

 

За їхніми словами, у день старту прокату стало відомо про те, що з юридичного боку стрічка не готова до релізу, тож її покази перенесли. Наразі кінотеатри зупинили продаж квитків та скасували сеанси.

 

Люди, які вже придбали квитки, можуть звернутися до кінотеатрів, щоб повернути кошти.

 

 

«Іван Дзюба. Вчений, дослідник літератури, публіцист, письменник, знана постать покоління шістдесятників. Він першим публічно звинуватив комуністичний режим у переслідуваннях та арештах українських інтелектуалів/-ок — письменників/-ць, вчених, художників/-ць, композиторів/-ок. … Марта Дзюба, дружина Івана — львівʼянка. Вони прожили довге, тривожне, сповнене драматичних подій, але щасливе життя. Їхню історію ми почуємо з вуст Марти, а Івана бачитимемо лише час від часу… Контрапунктом фільму стає день народження Івана Михайловича — 90-річний ювілей, на який зібралися найближчі йому люди. Наш фільм не судилося побачити Івану Дзюбі. Він пішов з життя за день до початку рашистської навали на територію України», — ідеться в описі до фільму.

 

 

Режисер стрічки — Сергій Буковський, оператор — Роман Єленський, звукорежисери — Ігор Барба, Андрій Рогачов, продюсерка — Оксана Іванюк.

 

Іван Дзюба — літературознавець, літературний критик, дисидент, громадський діяч. Був другим міністром культури України. Герой України. Автор памфлету «Інтернаціоналізм чи русифікація?», учасник протесту проти репресій радянської влади на прем’єрі стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Пішов з життя 22 лютого 2022 року.

 

Як повідомлялося, зйомки цього фільму розпочалися влітку 2021 року.

 

Читайте також: Чим Україна завдячує Іванові Дзюбі — дисиденту, літературознавцю й політику

 

Чільне фото: сайт Сергія Буковського