документальний фільм

В Україні знімають документальний фільм про Івана Дзюбу

29.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Розпочалися зйомки документального фільму про відомого літературознавця, дисидента Івана Дзюбу. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив режисер майбутньої стрічки Сергій Буковський.

Документальний фільм «Іван і Марта» — кінорозповідь про драму дисидента. Це буде повнометражний неігровий фільм, за сценарієм Сергія Буковського і Вікторії Бондар. Вихід фільму запланували на осінь 2022 року. Виробництвом займається компанія IQ Production, продюсерка Оксана Іванюк.

 

Героями фільму стануть Іван Дзюба та його дружина Марта. Зйомки розпочали 26 липня — на день народження Івана Дзюби, який святкував 90-річчя.

 

«Ми досі не відрефлексували наше нещодавнє минуле – ані добу «відлиги», ані брежнєвський застій, ані лихі дев’яності. Тому, певно, молодь сприймає ці часи, як епоху повстання Спартака або битви під Полтавою. Досі кати й жертви ходять тими самими вулицями, катів нагороджують державними відзнаками. Вони стали заслуженими суддями, успішними адвокатами, заможними бізнесменами. Покаяння не відбулося. Я нічого не чекаю від зміни влади.  Професія документаліста вимагає від режисера не декларацій і тлумачень, а насамперед можливості надавати слово людям і фактам. Ось чому я хочу зробити цей важливий для мене самого фільм», – наголосив у коментарі Суспільному Сергій Буковський.

Іван Дзюба (1931) — український літературознавець, літературний критик, громадський діяч, дисидент, письменник-шістдесятник, міністр культури України 1992-1994 років, академік Академії наук України, Герой України, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка в 1999–2001 роках.

 

Сергій Буковський (1960) — український кінорежисер художніх та документальних фільмів. Лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004), Народний артист України (2008), член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2016–2019 роках. Його фільми здобули нагороди українських та закордонних кінофестивалів.

 

Додамо, що в Україні тривають зйомки документального фільму про Олеся Гончара. Крім того, нещодавно почали зйомки фільму про Мустафу Джемілєва за сценарієм Михайла Бриниха.