Дніпро

У Дніпрі розпочались зйомки фільму про Олеся Гончара

06.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Дніпрі знімають документальний фільм про Олеся Гончара. Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми «Культурна столиця».

Зйомки фільму «Олесь Гончар. Слово як зброя» розпочали у музеї-садибі сестри Олеся Гончара у Дніпрі, де він жив і працював у 1945-1947 роках. За сюжетом, п’ятеро студенток і студентів-філологів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов’язаними з письменником: Дніпро, Харків, Полтава, Київ. Там вони досліджуватимуть подробиці життя і творчості Гончара.

Крім студентів, у ролях актори Театру драми й комедії. Вони репрезентують «душу» Олеся Гончара (подробиць наразі не розкривають). Також у фільмі будуть інтерв’ю з дружиною й онукою Олеся та з іншими людьми, які знали письменника.

Знімає фільм студія «12-й кадр». Режисерка Катерина Стрельченко. Тривалість майбутньої стрічки − 66 хвилин. Зйомки проводять за підтримки Дніпровської міської програми «Культурна столиця». Прем’єру планують на осінь. Фільм буде присвяченим 30-річчю Незалежності України. Творці планують продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.

Олесь Гончар (1918-1995) (при народженні — Олександр Біличенко) − український письменник, літературний критик, громадський діяч. Лавреат Сталінської премії, перший лавреат премії імені Шевченка (1962), голова Спілки письменників України, академік НАН України, Герой України (посмертно), Герой Соціалістичної праці. Написав повісті, 8 збірок оповідань, кілька книжок нарисів, 9 романів, серед яких найвідоміші «Собор», «Тронка», «Прапороносці».

 

Зазначимо, у 2018 році відбулась прем’єра документального фільму про письменника під назвою «Стежками Олеся Гончара».

 

Нагадаємо, нещодавно розпочали зйомки ігрового фільму про Мустафу Джемільова «Киснева станція». Минулого року у вільному доступі з’явилась перша частина документальної стрічки про Олега Лишегу.