Календар подій

Проходить конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова

Український ПЕН оголошує конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2022 року.

Запропонувати кандидатів можуть українські та іноземні культурні інституції, видавництва, наукові центри, творчі обʼєднання і приватні особи.

 

До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів (нон-фікшн), опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) протягом 2022 року. Твір може брати участь у конкурсі на здобуття премії лише один раз.

 

Зголошення включає:

  • Заповнену електронну форму.
  • Два паперові примірники книжки (потрібно надіслати на відділення Нової пошти № 308 у Києві, отримувач – Максим Ситніков, 0956189904)

 

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2022 року.

 

Премія імені Юрія Шевельова заснована у 2013 році. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику.

 

Нагорода носить імʼя Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику, та відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю. До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів, опубліковані в паперовому вигляді протягом календарного року.

 

Лавреатами премії минулих років стали Тарас Прохасько («Одної і тої самої»), Андрій Портнов («Історії для домашнього вжитку»), Костянтин Москалець («Сполохи»), Олександр Бойченко («Більше/менше»), Вахтанґ Кебуладзе («Чарунки долі»), Андрій Любка («Саудаде»), Володимир Єрмоленко («Плинні ідеології»), Діана Клочко («65 українських шедеврів. Визнані й неявні»), Тарас Лютий («Культура принад і спротиву») та Андрій Бондар («Ласощі для Медора»).

 

Вручення премії відбувається щороку в Києві в день народження Юрія Шевельова – 17 грудня.

 

Засновники: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво «Дух і Літера», Центр юдаїки та Український науковий інститут Гарвардського університету.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект