Календар подій

Приймаються заявки на грант на переклад наукової літератури

Розпочато трирічний спільний проєкт, щоб дати можливість фінським літературним агентствам замовити значні, якісні зразки перекладів. Проєкт здійснюється за підтримки FILI – Фінської літературної біржі та Фонду Лаурі Янтті.

Доступні гранти на твори оповідної наукової літератури для широкої аудиторії та гранти на дитячі науково-популярні книги.

 

Фонд Лаурі Янтті надаватиме додатково 5000 євро на проєкт щорічно. Спільне фінансування від FILI та Lauri Jäntti Foundation дасть літературним агентствам фінансову можливість замовити значно довші зразки перекладів, ніж зазвичай.

 

Проєкт має на меті підвищити інтерес до наукової літератури фінською мовою серед видавців за межами Фінляндії та досягти тривалого зростання міжнародного продажу прав на переклад фінських книг.

 

Літературні агенції можуть подати заявку на ці гранти через програму зразків грантів FILI.

 

«Щороку у Фінляндії публікується багато якісних творів наукової літератури з міжнародним потенціалом продажу. У нашому спільному проекті з FILI ми хочемо допомогти трансформувати цей потенціал у продаж прав на переклад і книг. Ми також підтримуємо фінський бренд наукової літератури на світовому ринку. Для «невеликої» мови, як-от фінська, міжнародні ринки представляють значний додатковий потенціал збуту книг», — сказав Клаес фон Хейрот, голова правління Фонду Лаурі Янтті.

 

«Нон-фікшн є зростаючим сегментом на світовому літературному ринку, і немає причин, чому фінські науково-популярні книги не мають частки дійства. Літературні агенти вже виконують багато чудової роботи, але їм потрібен значний, високоякісний зразок перекладу, щоб укласти угоди з іноземними правами. Ми раді, що можемо підтримати цю роботу разом із Фондом Лаурі Янтті. Я абсолютно впевнений, що цей проєкт призведе до збільшення угоди про права на фінську науково-популярну літературу в усьому світі», – сказала Тія Странден, директор FILI – фінської літературної біржі.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект