Календар подій

Приймаються заявки на участь у літературній резиденції у столиці Словенії

Любляна, столиця Словенії та місто літератури ЮНЕСКО з 2015 року, пропонує два місячні резиденції для письменників у творчому центрі Švicarija/Swisshouse, який є частиною Міжнародного центру графічних мистецтв.

 

Резиденція запланована на травень і листопад 2022 року.

Резиденція орієнтована на іноземних письменників, які мають зв’язки з будь-яким з інших міст літератури ЮНЕСКО, які мають бути очевидними та описані як частина заявки. Це означає, що заявник проживав або проживав в одному з інших 41 міста літератури або пов’язаний з містом літератури через роботу. Повний список міст літератури можна знайти за посиланням. 

 

Заявник повинен опублікувати принаймні одну книгу художньої літератури (будь то проза, поезія чи драма) мовою своєї країни. Немає жодних обмежень щодо віку, раси, статі чи національності.

 

Кожен мешканець отримає загальну суму на витрати на відрядження в розмірі 1000 євро брутто. Кожен мешканець залишиться у власній, окремій та повністю обладнаній квартирі з міні-кухнею в Švicarija/Swisshouse разом з іншими резидентами.

 

Витрати на місцевий громадський транспорт покриваються. Буде забезпечений доступ до Інтернету. Завдяки цілеспрямованим заходам та можливостям спілкування, які підходять до профілю кожного жителя, організатори допоможуть їм познайомитися з яскравою мистецькою та літературною сценою міста. Буде надано можливість публічної презентації, а також зустрічі з перекладачами. Під час перебування резидента можуть бути заплановані деякі групові заходи, такі як зустрічі з організатором, видавцями тощо.

 

Творчий центр Švicarija/Swisshouse — це культурний, освітній і соціальний центр, розташований у центрі центрального парку Любляни — лише за кілька кроків від центру міста — і пропонує публічні програми, студії для місцевих художників та резиденції для міжнародних художників та експертів.

 

Švicarija є частиною MGLC – Міжнародного центру графічного мистецтва, спеціалізованого музею, виробника друкованого та сучасного мистецтва та постачальника резиденцій художників, заснованих на спадщині мистецтва друку 20-го століття та Бієнале графічного мистецтва, Любляна, найстаріша у світі бієнале гравюр, яке безперервно триває з 1955 року.

 

Любляна, столиця Словенії, була всесвітньою столицею книги у 2010 році. Після того, як у 2015 році була нагороджена ЮНЕСКО Місто літератури, вона приєдналася до всесвітньої мережі міст (всього 42) і взяла на себе зобов’язання активно популяризувати літературу, культуру читання, а також брати участь у діяльності, яка б посилила співпрацю у сфері письма та видавництва. Любляна сповнена яскравої мистецької сцени та пропонує низку різноманітних літературних заходів від альтернативних вистав до великих міжнародних фестивалів. Резиденція, заснована в 2018 році, пропонує спокій і тишу для безперебійного письма, але також дає можливість активно брати участь у літературному житті міста.

 

Заява повинна містити таку інформацію:

  • Ім’я;
  • Адреса;
  • Національність;
  • Дата народження;
  • Виникнення міста літератури ЮНЕСКО;
  • Відношення до створення міста літератури ЮНЕСКО;
  • Опубліковані книги (останні; принаймні одна; якщо перекладено, укажіть мови);
  • Актуальні інтереси та проєкти (до 150 слів);
  • На чому ви, швидше за все, зосередьтесь під час резиденції: рукопис/проєкт/мережа/інше;
  • Бажаний місяць (травень/листопад/без переваги).

 

Заявки варто надсилати у файлі DOC або PDF на damjan@ljubljanacityofliterature.com.

 

Крім цього, варто зв’язатися з цією електронною поштою або зателефонуйте за номером +386 41 541 306 у разі виникнення питань.

 

Проєкт договору доступний за запитом.
Кінцевий термін подачі заявок: 31 січня 2022 року.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект