видавнича сфера

Publishers Weekly назвала знакових представників видавничої галузі 2022 року

18.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Publishers Weekly, американська мультимедійна платформа для представників різних сфер книговидання, оголосила список «Знаменитості 2022 року». Про це повідомляється на сайті медіа.

До списку увійшли шість представників галузі, які відзначились особливими досягненнями протягом року, що минає:

Бодур Аль Касімі

Бодур Аль Касімі. Фото: Publishingpers pectives

 

Засновниця Асоціації видавців Еміратів, засновниця Ради ОАЕ з книг для молоді. 2021 року стала президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA) і другою жінкою за всю історію організації, що розпочала свою діяльність у 1896-му, призначеною на цю посаду. На думку експертів Publishers Weekly, Бодур Аль Касімі вдалось висвітлити актуальні питання книговидання на економічних, політичних заходах світового рівня, реалізувати низку важливих проєктів, що стосувались досліджень впливу пандемії COVID-19 на світовий книговидавничий бізнес, надання грантів підтримки видавцям, що зазнали збитків через коронавірус, створення Академії IPA, яка надає безоплатні курси підвищення кваліфікації.

Джеффрі та Памела Блер

Засновники афро-американської книгарні EyeSeeMe у Сент-Луїсі (США), які відстоюють доступність літератури, героями якої були б представники різних рас. Протягом 2022 року подружжя активно долучалось до розповсюдження книжок, що у деяких штатах США підпали під заборону продажу та використання у бібліотеках.

Профспілка видавництва HarperCollins

Профспілка видавництва HarperCollins. Фото: The Wall Street Journal

 

Цього року члени профспілки HarperCollins оголосили тривалий страйк, один з найбільших у видавничій галузі США за майже 50 років. Приблизно 250 співробітників пішли з роботи 10 листопада, виборюючи вищі зарплати та кращий соцзахист. Страйк отримав підтримку багатьох агентів і авторів та змусив керівництво HarperCollins піти на переговори з профспілкою та зробити низку публічних заяв щодо ситуації.

Коллін Гувер

Коллін Гувер. Фото: lithub

 

Американська письменниця, чиї книжки ставлять рекорди продажів. Publishers Weekly зауважує, що, скоріше за все, Колін Гувер цього року залишить далеко позаду Стівена Кінга та Джона Грішема. у 2022-му було реалізовано 12,5 мільйонів екземплярів книжок Гувер. Успіх письменниці забезпечила активність у TikTok. «На момент написання цієї статті відео TikTok з гештегом #ColleenHoover набрали понад 2,9 мільярда переглядів», – зазначає Publishers Weekly.

Майкл Джейкобс

Колишній генеральний директор видавництва Abrams Books (США), член ради директорів видавництво Abrams & Chronicle Books (Велика Британія). Publishers Weekly відзначає професійні якості Майкла Джейкобса, за керівництва якого Abrams Books стали одним з найпомітніших гравців видавничого ринку США.

Флоренс Пен

Флоренс Пен. Фото: REUTERS/Sarah Silbiger

 

Суддя, яка головувала на процесі США проти Bertelsmann SE & Co. KGaA. Суть його полягала у тому, що Міністерство юстиції США спробувало заблокувати придбання міжнародним концерном американського видавництва Simon & Schuster на антимонопольних підставах. В результаті було зірвано угоду на 2,2 мільярда доларів. Суддя Флоренс Пен оголосила, «що угода може суттєво знизити конкуренцію на ринку США щодо придбання видавничих прав на найбільш продавані книги».

 

Нагадаємо, Financial Times обрала бізнес-книжку року

 

Читайте також, The New York Times назвала найкращі книжки 2022 року