дерусифікація

Пушкін і Толстой «переїдуть» на околиці Києва — як у столиці перейменовують вулиці

12.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вулиці на честь російських письменників у центрі Києва перейменують — вулиця Алєксандра Пушкіна «переїде» на Троєщину, а Льва Толстого – у Бортничі. Про це повідомив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський в ефірі «24 каналу».

За його словами, наразі депутати подали до експертної комісії пропозиції стосовно перейменування площі Льва Толстого.  

 

«У нас центральні вулиці носять імена Пушкіна, Льва Толстого, а вулиця Івана Котляревського, який, по суті, є зачинателем української сучасної літератури й творцем української літературної мови, — на задвірках, маленька вулиця у приватному секторі. Тому експертна група ухвалила рішення — у центральній частині міста Києва ми імен російських письменників позбуваємося. А от вулиці на їхню честь на околицях міста Києва залишаємо», — пояснив він.

 

Вулицю Пушкінську в центрі столиці перейменують на честь видатного мецената Євгена Чикаленка, а вулиця Пушкіна на Троєщині залишиться.

 

Також у Києві дерусифікують вулиці, що названі на честь сталінських маршалів Червоної армії, адже «вони виконували абсолютно людожерські накази Сталіна».

 

Нагадаємо, Київська міська рада перейменувала вулицю Волгоградську в Солом’янському районі столиці на вулицю імені Романа Ратушного.

 

Як відомо, у Ржищівській територіальній громаді, що на Київщині, ухвалили перейменування 36 вулиць.