міжнародна підтримка

Письменник і співзасновник Amnesty Sweden звільнився через незгоду зі звітом про ЗСУ

12.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Співзасновник шведської організації Amnesty, письменник Пер Вестберг оголосив, що залишає організацію через доповідь Amnesty International із критикою Збройних сил України. Про це повідомила шведська газета Svenska Dagbladet.

У звіті Amnesty International різко критикує Україну і стверджує, що країна нібито порушує міжнародне право і наражає на небезпеку мирних жителів, коли українські військові перебувають поблизу цивільних об’єктів, начебто «створюють бази» у житлових районах, школах та лікарнях та завдають ударів із житлових районів.

 

«Я член організації вже майже 60 років. Через заяви Amnesty щодо війни в Україні я з важким серцем закінчую своє довгу і плідну працю», — заявив після цього Вестберг.

 

Пер Вестберг став співзасновником Amnesty Sweden разом із адвокатом Гансом Йораном Франком у 1964 році. Він також член комітету Нобелівської премії з літератури, а раніше був президентом Міжнародного PEN-клубу. Автор трилогії «Люфтбурен»: «Замок на воді», «Люфтбурен» і «Йордмонен» та інших книжок (немає в українському перекладі).

 

Як повідомлялося, понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля. Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Чільна світлина: Aftonbladet