благодійність

Письменник Євген Пашковський потребує допомоги

22.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник, лавреат Шевченківської премії  Євген Пашковський потребує допомоги у лікуванні важкої анемії. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив композитор Володимир Гронський.

«Потребує невідкладної допомоги важко хворий Євген Пашковський… Без будь-яких засобів до існування у Києві (майже всі його романи друкувалися лише у часописах) Пашковський усамітнився в старенькій батьківській хаті на Житомирщині та продовжив щодня писати. За 15 років виснажливої праці — десятки томів у рукописах! Єдине джерело доходів – мед з власної пасіки, який в умовах війни ніхто не купує. Як наслідок – важка анемія «з якою не живуть» та часткова відмова життєво важливих органів», — написав Гронський.

 

Також він залишив номер банківської картки, на яку можна перерахувати допомогу письменнику:

 

5168 7422 3791 6550 Пашковський Євген Володимирович

 

Євген Пашковський — український письменник, лавреат Шевченківської премії 2001 року. Належить до так званої «Житомирської літературної школи». Лавреат літературних премій Фундації доктора Михайла Дем’яніва «Свобода і мир для України» за 1993 р. (за романи «Вовча зоря», «Свято» і «Безодня»), імені Є.Бачинського «У свічаді слова» за 1996 р. (за роман «Осінь для ангела») та Національної премії ім. Т.Шевченка за 2001 р. (за роман-есей «Щоденний жезл»). Член Національної Спілки письменників України й ПЕН-клубу (з 1993 р.). Заступник головного редактора журналу «Неопалима купина».

 

Нагадаємо, 2021 року книжка Євгена Пашковського «Щоденний жезл» увійшла до списку ста знакових романів і повістей українською мовою за версією PEN Ukraine та The Ukrainians.