переслідування

Шендерович заявив про намір покинути РФ через загрозу переслідування

11.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський письменник і сатирик Віктор Шендерович оголосив про своє рішення виїхати з Росії через «перспективу позбавлення волі». Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці. 

Свій від’їзд Шендерович пов’язує з небезпекою переслідувань через наклеп на «кухаря Путіна» Євгена Пригожина. Той звинувачує Шендеровича в обмові через висловлювання про «карного злочинця і вбивцю» у програмі «Особлива думка» в етері радіостанції «Эхо Москвы». Пригожин просить відкрити карну справу про наклеп (ст. 128.1 КК).

 

У дописі Шендерович зазначає, що за повістками завжди з’являвся на допити та в суди. «Але від особистої участі у кримінальній справі, яка мені світить за заявою Пригожина, я, мабуть, утримаюсь, і саме зі здорового глузду. Немає тут жодної суперечки, яка потребує нової судової інстанції, як немає тут (давно) жодного суду. «Потерпілий» відкрито заявив про бажання заткнути мені рота, а заразом і залякати всіх, кого не влаштовує кривавий, злодійський і безкарний слід, що тягнеться за його ім’ям. Зрозумівши, що журналістів не зупинити штрафами, «кремлівський кухар» перейшов до шантажу кримінальними статтями», — пояснив письменник своє рішення про від’їзд.

 

Віктор Шендерович заявив, що переймається не через гіпотетичний термін ув’язнення, а через досудові заходи. «На жаль, ст. 128.1 КК РФ передбачає обмеження волі на час слідства, і у мене чомусь немає особливих підстав сумніватися в тому, що ця норма може бути застосована», — зазначає він.

 

Відомо, що 24 грудня 2021 року Приморський районний суд Санкт-Петербурга стягнув 1 млн рублів з радіостанції «Эхо Москвы» та 100 тисяч рублів із Віктора Шендеровича за позовом Євгена Пригожина про захист честі, гідності та ділової репутації. Кримінальна стаття про наклеп є продовженням позову проти Шендеровича.

 

Віктор Шендерович — російський опозиціонер, сатирик, публіцист,  правозахисник, автор забороненої в Росії книжки «Блокада мозку», яку презентував на Книжковому Арсеналі 2015 року в Києві. 30 грудня 2021 року внесений Мін’юстом Росії до списку «фізосіб, які виконують функції ЗМІ – іноземних агентів».

 

Євген Пригожин — російський бізнесмен, ресторатор, засновник так званого «Агентства Інтернет Досліджень», відомого в російсько-українській інформаційній війні як «Тролі з Ольгина». Його ім’я також пов’язують із приватною військовою компанією «Вагнер».

 

Нагадаємо, раніше через звинувачення у порушенні закону про іноземних агентів Верховний суд РФ ліквідував міжнародну правозахисну організацію «Меморіал». Українські громадські діячі вимагали надати оцінку цим діям.