Верховна рада

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про заборону використання російських джерел в освіті й науці

02.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до законів, які регулюють використання джерел інформації країни-агресора в освіті й науковій діяльності. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

 

«Законопроєктом передбачається розроблення механізмів захисту освітньої та наукової сфер в Україні від пропаганди та поширення шовіністичної загарбницької геополітичної доктрини «русского міра» через наукові дослідження, академічні тексти та джерела інформації у цих сферах», – йдеться в офіційному повідомленні.

 

Пропонується внести зміни до законів України «Про освіту» та «Про наукову і науково-технічну діяльність», закріпивши загальні принципи захисту освітньо-інформаційного та наукового простору України від російського впливу.

 

Зокрема, законопроєктом вводяться обмеження на використання посилань в освітніх програмах та наукових дослідженнях на джерела інформації, створені на території, державною мовою, громадянами та юридичними особами держави-агресора.

 

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій на своєму засіданні розглянув зауваження до законопроєкту № 7633 щодо обмеження використання для потреб наукових досліджень дуже великої кількості наукових праць, художніх творів, написаних російською мовою і виданих в різні історичні періоди; відповідних посилань на авторів з росії, зокрема посилань українських науковців на власні праці, видані до 2014 року російською мовою; поширення використання джерел інформації юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких є фізичні або юридичні особи держави агресора, та напрацював відповідні пропозиції до законопроєкту, які можуть бути враховані під час розгляду в першому читанні.

 

За результатами обговорення проєкту Закону № 7633 Комітет дійшов висновку про необхідність його доопрацювати до другого читання.

 

Нагадаємо, на початку 2022 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про сертифікати на купівлю книжок

 

Читайте також: Верховна Рада заборонила російські книжки та заявила про підтримку українських

 

Чільне фото: 5 канал