гумор

Радіодиктант-2021 у мемах: надзвуковий Андрухович, таємничі асфоделі

12.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

9 листопада відбувся 21-й Радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови. Цьогорічним читцем став Юрій Андрухович, який у прямому етері Суспільного прочитав власний текст «Слідом за пам’яттю», що стане початком майбутньої книжки письменника. Разом з тим, користувачі соціальних мереж ділилися своїми враженнями від читання, і Читомо зібрало для вас найпопулярніші меми.

Когось здивувало те, що автором диктанту не буде відомий популяризатор української мови Олександр Аврменко, який неодноразово читав його раніше.

 

Абсолютна більшість учасників події іронічно скаржилися на дуже швидкий темп читання Юрія Андруховича:

 

З фейсбук-сторінки Dmitry Kovalenko

 

Школярі у TikTok порівнювали письменника з репером Емінемом.

@vlad___hamster#радіодиктант2021 #рек #хочуврек #диктант #україна #рекомендации #школа♬ оригинальный звук – vlad___hamster

 

 

Поки інші задумалися над змістом окремих лексем, журнал «Світ фентезі» нагадав, який персонаж саги про Гаррі Поттера згадував маловідомі рослини:

 

Цікаво, що після написання диктанту у Google зросла кількість запитів про слово «Асфодель» та відвідуваність статті про неї у Вікіпедії, про що повідомили у своїй фейсбук-групі українські редактори онлайн-енциклопедії:

 

 

Читайте також: від Шевченка до Шинкаренка − добірка літературних мемів