гумор

Від Шевченка до Шинкаренка — добірка літературних мемів

01.04.2021
Літературні меми Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Меми — настільки поширене явище в інтернеті, що вже давно перестало виконувати виключно розважальну функцію. За останні роки меми стали способом поширення новин і пліток, вивчення мови, історії та літератури, оцінки важливості явищ і просто способом комунікації. Можна вважати їх новою формою низового гумору, який існує не лише в лексичній, але й у візуальній формі.

Закономірно, що меми існують і на тему української літератури. Особливо зростанню цієї культури сприяло, як не дивно, ЗНО — старшокласники та абітурієнти почали створювати такі жарти для кращого засвоєння інформації. І тому найбільшим постачальником літературних мемів в усіх соцмережах є абітурієнтська за походженням спільнота «Файні меми про українську літературу» (ФМПУЛ).

Читомо зібрало для вас велику добірку літературних мемів — від українських класиків до молодих поетів.

 

Попередження! Наведені нижче жарти не мають на меті применшити чиєсь значення чи будь-кого образити. Будь ласка, сприймайте це все як іронію.

Котляревський, Сковорода і Шевченко

комікс про шевченка

Комікс ілюстраторки Юлії Вус

 

Покемони від Андрія Єрмоленка

Початок і середина ХХ століття

Читайте також: Чи вміють сучасні українські письменники сміятися?

 

Буремні 90-ті

 

Сучасна українська література

 

Наведена нижче ілюстрація — три обкладинки вигаданого журналу «Жовтий тхір», який розробила поетка Елла Євтушенко, разом із Богданом-Олегом Горобчуком. Більшість жартів тут буде зрозуміла лише дуже вузькій аудиторії з кола молодої поетичної тусівки. Проте сам факт існування такого жартівливого журналу ми не могли залишити поза увагою.

 

Довкололітературне

Зі сторінки Тетяни Калитенко

 

Читайте також: Гумор як комунікація: коли серйозне стає смішним