Британська Рада

Рафєєнко став учасником цифрової резиденції британського університету

24.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Володимир Рафєєнко став учасником цифрової резиденції в британському Чичестерському університеті (University of Chichester). Про це повідомили на сайті освітнього закладу.

Цифрова резиденція стала результатом колаборації університету, літературної премії Rathbones Folio Prize, фонду Stephen Spender Trust у межах Сезонів української культури, ініційованих Британською Радою та Українським інститутом.

 

«У мирний час і в години війни література зберігає своє незмінне призначення – бути засобом відтворення і збереження людського в людстві. Писати на війні важко, але це тому, що жити під час війни теж набагато важче», – зазначив Володимир Рафєєнко.

 

За словами письменника, резиденція Чичестерського університету дозволяє не лише працювати над новими творами, але й викладати. Та головне, на думку Рафєєнка, – «дає можливість бути почутим студентами, колегами, людьми, яким не байдужа Україна та проблеми культури в Європі».

 

Також навесні 2023 року університет планує провести публічну лекцію за участю Володимира Рафєєнка

 

Чичестерський університет – державний університет, розташований у Західному Сассексі. Веде свою історію від 1840 року. Статус університету отримав у 2005-му. Має 14 факультетів, серед яких креативні індустрії, гуманітарні науки, перформативне мистецтво, літературна творчість тощо.

 

Нагадаємо, нещодавно Читомо публікувало есей Володимира Рафєєнка «Перші тижні війни» у межах проєкту «Воєнний стан».

 

Раніше повідомлялось, що у США видали книжку Володимира Рафєєнка The Length of Days («Довгота днів»).

 

Також 2022 року Володимир Рафєєнко став стипендіатом програми Українського PEN, що покликана надавати фінансову підтримку українським прозаїкам, поетам, драматургам, есеїстам, перекладачам, літературним критикам для продовження роботи над їхніми творчими проєктами.