Джон Толкін

Різні іпостасі Толкіна на виставці у бібліотеці Нью-Йорка

22.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У нью-йоркській науковій бібліотеці Morgan Library & Museum проходить виставка «Толкін. Творець Середзем’я». Про це пише The New York Times.

 

Тут Толкін показаний в різних іпостасях: як письменник, художник, філолог. Також виставка демонструє різносторонній погляд на альтернативну реальність автора.

 

Якщо ви коли-небудь відкривали фантастичний роман і знаходили там карту, то, швидше за все, за це треба подякувати Толкіну. Ймовірно, він також заслуговує на похвалу за те, що надихнув майбутніх письменників-фантастів на створення власних мов. І якщо ви колись закінчили читати книжку, а потім виявили, що є онлайн-енциклопедія, присвячена її світу та міфології — це теж завдяки Толкіну.

 

 

Автор «Гобіта» та «Володаря перснів» зробив більше, ніж просто писання книжок. Він винайшов альтернативну реальність, наповнену власною географією, мовами, релігією та історією, що охоплює цілу епоху.

 

Виставка ілюстрацій, листів, чернеток, фотографій та інших матеріалів Толкіна нагадує відвідувачам про те, що історії, які він писав, якими вражаючими вони б не були, є лише частиною його досягнень.

 

 

Толкін-картограф

 

 

Толкін-художник

 

 

Толкін-любитель мов

 

 

Як ми повідомляли, про Джона Р. Р. Толкіна знімають фільм. Нещодавно в мережі з’явився перший його трейлер.

 

Раніше новий вид креветок Odontonia bagginsi назвали на честь персонажа творів Толкіна, гобіта Більбо Торбина.