втрати

Помер Крістофер Толкін

18.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

16 січня, у віці 95 років помер письменник, літературознавець, лінгвіст, син Джона Толкіна Крістофер Толкін. Про це повідомляється на Twitter-сторінці спільноти Tolkien Society.

 

На початку січня письменник був госпіталізований. Помер 16 січня у французькому місті Драгіньян. Згідно із заповітом, буде похований у Франції.

 

Крістофер Толкін відомий доопрацюванням і систематизацією незавершених творів та чернеток батька, зокрема укладенням книги «Сильмариліон». Також він займався перекладами англійською давньоанглійської та давньоісландської літератури.

 

Після смерті батька у 1973 році Крістофер виявив тисячі аркушів рукописів Джона Толкіна: від поем до текстів лекцій. Про існування деяких прозових і поетичних творів доти було відомо лише з листів Джона.

 

За участю фантаста Ґая Ґавріела Кея, він доопрацював та опублікував незакінчену книгу Джона Толкіна «Сильмариліон». У 1983—1996 опублікував 12-томну книжкову серію «Історія Середзем’я», що складається з чернеток Джона та коментарів Крістофера.

 

На основі таких чернеток у 2007-му він розширив до обсягу повісті твір «Діти Гуріна». У 2009-му була опублікована книжка «Легенда про Сіґурда і Ґудрун», що не відноситься до циклу творів про вигаданий світ Середзем’я. Останньою виданою книжкою Крістофера є «Падіння Гондоліна», яка була заснована на батькових матеріалах і яку Крістофер завершив у віці 93-х років.

 

Крістофер Толкін очолював організацію «Спадщина Толкіна» (Tolkien Estate), яка володіє правами на всі твори Джона Толкіна — крім «Гобіта» і «Володаря Перснів», права на які належать Tolkien Enterprises.

 

Крістофер виступав проти езотеричних тлумачень творчості батька і не схвалював екранізацій «Володаря Перснів» та «Гобіта», попри їх комерційний успіх. У 2017 році він покинув посаду голови Tolkien Estate.

 

Раніше ми повідомляли, що англійський будинок Джона Толкіна, в якому той написав «Гобіта» та деякі частини трилогії «Володар перснів», виставили на продаж.