Латвія

Роман Асєєва про сучасний російський концтабір в Україні видадуть восьмою мовою

17.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору», яка розповідає про його полон у російському концтаборі «Ізоляція» в Донецьку, видадуть у Латвії. Про це автор повідомив на своїй сторінці у фейсбуці. 

Книжку видадуть у серпні 2022 року. Її опублікує видавництво Pētergailis

 

«Це вже восьма мова, якою буде видана книжка, разом з українською, російською, англійською, французькою, німецькою, італійською та польською. Останні дві, сподіваюсь, теж вийдуть цьогоріч», — зауважив письменник.

 

 

«Світлий шлях: історія одного концтабору» розповідає про дворічне перебування Станіслава Асєєва у таємній в’язниці«Ізоляція», що у Донецьку, яку бойовики терористичної організації «ДНР» перетворили у концентраційний табір. Книжка вперше вийшла друком у 2020 році у Видавництві старого Лева двома мовами — українською і російською.

 

«В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто — від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів. Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку — відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після», — ідеться в анотації.

 

Нагадаємо, Станіслав Асєєв запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців та зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, яких взяли у полон українські військові.

 

Читайте також: Станіслав Асєєв: «Ізоляція» – сучасний концтабір, фінансований Росією

 

Чільна ілюстрація: Видавництво Старого Лева