дім химер

Роман «Дівчина, яку ми вбили» Поліни Кулакової екранізують

22.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За мотивами книжки Поліни Кулакової «Дівчина, яку ми вбили» знімуть фільм. Про це йдеться на фейсбук-сторінці медіагрупи Film.ua

Компанія придбала права на екранізацію роману письменниці. Роботу над сценарієм уже розпочали. Сценаристом став Ярослав Войцешек. Прем’єру повнометражного фільму планують на 2023 рік.

 

«Я прочитала книжку Поліни Кулакової буквально за ніч й одразу подумала – ось готовий сюжет для фільму. Наступного дня вже написала авторці з пропозицією про екранізацію. Студія Film.ua ще не робила горорів, хоча цей жанр – один з найпопулярніших у світі. Тож ми спробуємо вийти на нову для нас жанрову територію й зламати стереотип, що серед українських фільмів збирають касу лише комедії», − розповіла креативна продюсерка проєкту Олеся Лук’яненко.

 

Творці майбутньої екранізації планують, що відповідно до світового тренду, вона відповідатиме моді на 90-ті роки, «яскравим кінопроявом яких були слешери та горори».

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Поліна Кулакова зізналася, що мріяла про екранізацію книжки, а читачі її творів часто вели мову про це:

 

«Думала, хоч і не сподівалася. Мені видається, що цього прагне мало не кожен сучасний письменник: великі наклади книжок, переклади іншими мовами та екранізації. Я не виняток. Побачити свою історію, втіленою на екрані, — це смілива фантазія! Мою уяву добряче підігріває і те, що на книжкових презентаціях у залі завжди знайдеться людина, яка спитає про екранізацію. Зрештою, у відгуках частенько зауважують кінематографічність моїх текстів. Спробуй тут не думати про це! У світі книжок існує чимала конкуренція та боротьба за увагу читача, а у сфері кіно — де виробництво набагато масштабніше й витратніше — поготів. Тому на всі читацькі питання я сором’язливо відповідаю: «Звісно хотіла б. Дуже. Але об’єктивно оцінюю свої шанси». 

 

Письменниця додала, що така пропозиція стала для неї несподіванкою, а вибір саме цієї книжки − обґрунтованим:

 

«Власне, після того, як прочитала повідомлення від продюсерки Олесі Лук’яненко, спершу в думках шепотіла невіра: «Цього просто не може бути». А опісля я пустилася в танок квартирою. В ту мить відчула безмежне щастя. Мрія наблизилася до втілення, − ущипніть мене хто не будь!

 

«Дівчинка» (так, я маю пустотливе ім’я для книжки) − рекордсменка серед моїх творів. Вона найбільш популярна й упізнавана. Тож я з нетерпінням чекаю того дня, коли зможу побачити її перевтілення у кіно».

Поліна Кулакова – авторка романів і короткої прози у жанрах містичного детективу, гостросоціального та психологічного трилеру. Її дебютний роман «Я пам’ятатиму твоє обличчя» вийшов друком 2014 року. Наступну книжку «Корсо» номінували на премію «ЛітАкцент-2017».

 

Психологічний детективний трилер «Дівчина, яку ми вбили» став третім романом письменниці. У ньому йдеться про п’ятьох хлопців-підлітків та одну дівчину, яка випадково загинула. Багато років по тому друзі зустрілися знову та опинилися у смертельній небезпеці. Книжка вийшла 2019 року у видавництві «Дім химер», стала бестселером. Її перевидали у 2020 році.

 

Додамо, нещодавно письменник Михайло Бриних і сценарист почали роботу над сценарієм художнього повнометражного фільму «Рейтинг Адама».