пітчинг для видавців

Роман про Україну увійшов до книжкового пітчингу Берлінале

24.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман Aleksandra нідерландської письменниці Лізи Віди про війну на Сході Україні став фіналістом книжкового пітчингу Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляється на сайті Берлінале.

 

Дебютний роман Aleksandra Лізи Віди вийшов у Нідерландах 2021 року. В основі книжки – історія родини авторки. Виконуючи побажання своєї 94-річної бабусі Олександри, Ліза вирушає в Луганськ, щоб передати дядькові Миколі рушник з вишитим родоводом. Вона не має певності, що Микола живий, скоріше за все, він загинув 2015 року, але Ліза шукає, відкриваючи трагічні сторінки козацької родини, а заразом і самої України. Роман увійшов до короткого списку престижної у Нідерландах Libris Literature Prize.

 

«Наприклад, у пронизливій українській сімейній сазі Aleksandra героїня розповідає історію своєї бабусі та показує, як особисте життя цієї жінки переплітається з історією Донбасу, з якого вона родом, і з історією Європи в цілому», – йдеться в офіційному повідомленні Books at Berlinale.

 

Починаючи з 2006-го, Берлінський міжнародний кінофестиваль спільно з Франкфуртським книжковим ярмарком проводять пітч-захід Books at Berlinale, на якому кінопродюсери знайомляться з літературними творами для подальшого створення їхніх екранізацій.

 

Цього року у Books at Berlinale представили понад 190 книжок з 30 країн. До фінального добору увійшло лише 11 літературних творів з Австралії, Франції, Німеччини, Мексики, Нідерландів, Норвегії, Словенії, Іспанії, Великої Британії.

 

Оргкомітет Books at Berlinale зауважує, що обрані книжки мають особливий потенціал для екранізації у вигляді художніх фільмів чи серіалів і представляють широкий жанровий діапазон.

 

З повним списком книжок-фіналісток Books at Berlinale можна ознайомитись на сайті кінофестивалю.

 

20 лютого у межах Berlinale Co-Production Market відбудеться завершальний пітчинг Books at Berlinale, у якому візьмуть участь літературні агенти, кінопродюсери та видавці.

 

Нагадуємо, українська книжка «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю

 

Читайте також: Впродовж ковіду та війни – яким повернувся Франкфурт