Андрій Курков

Роман «Сірі бджоли» Куркова отримав премію квебекських книготорговців

12.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» здобув перемогу в номінації «Романи» Квебекської премії книготорговців. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Я дуже зворушений вашою увагою і дуже радий отримати премію. Кілька років тому я вперше в житті відвідав Квебек і виступив на книжковому ярмарку в Монреалі. У мене дуже хороші спогади про цю поїздку та розмови з квебекськими читачами. Я вдячний усім квебекським читачам за цікавість до моїх книжок і загалом за інтерес до України. Я сподіваюся, що ця премія ще більше зміцнить культурні зв’язки між Квебеком та Україною, а також спонукатиме українських читачів більше цікавитися культурою та літературою Квебеку», зазначив Курков під час вручення премії.

 

 

 

Французькою роман «Сірі бджоли» опублікували у видавництві Liana Levi 2022 року.

 

Квебекська премія книготорговців (Prix ​​des libraires du Québec) — літературна премія, заснована в 1994 році Асоціацією бібліотек Квебеку та Міжнародним салоном книг Квебеку. Премія «відзначає авторів, чиї роботи привернули увагу книготорговців своєю оригінальністю та літературною якістю».

 

Нагороду надають разом із грантом у розмірі 10 000 доларів від Ради мистецтв і літератури Квебеку (CALQ). Окрім цієї стипендії, Міжнародна асоціація досліджень Квебеку (AIÉQ) пропонує переможцю можливість якнайшвидше здійснити промотур до однієї з іноземних країн, де є члени асоціації.

 

Серед номінантів премії Донна Тартт, Елена Ферранте, Філіп Лансон та інші. У 2023 році українська книжка здобула перемогу вперше.

 

Як повідомлялося, роман Куркова «Сірі бджоли» став переможцем американської Національної премії гуртка книжкових критиків. Інший роман Куркова номінували на престижну італійську премію Strega Europeo.

 

Читайте також: Андрій Курков увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії-2023

 

Чільне фото: Тарас Бовт/The Ukrainians

Зображення: prixdeslibraires.qc.ca