Андрій Курков

Роман Андрія Куркова номінували на престижну італійську премію Strega Europeo

04.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман «Самсон і Надія» (у перекладі італійською L’orecchio di Kiev  — «Київське вухо») Андрія Куркова став одним із п’яти кандидатів на національну премію Strega Europeo в Італії. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Італійською роман вийшов у видавництві Marsilio Editori 2022 року в перекладі Клаудії Зонгетті. На сайті видавництва зазначають, що роман започатковує серію книжок Куркова в італійському перекладі.

 

«1919 рік і какофонія революції охоплює Київ. Місто в руках більшовиків, а в регіоні продовжує вирувати громадянська війна між білими та червоними, анархістами та націоналістами. У цій атмосфері негараздів і повної відсутності правил молодий студент Самсон Колечко втрачає батька (і праве вухо) через погром і шаблю козака. З цього моменту справи для Самсона пішли на спад. Абсолютно випадково зарахований до нової радянської міліції, він зіштовхується зі своєю першою справою: розслідуванням, пов’язаним із Червоною армією, яка мешкала в його квартирі, і в якому його відрізане вухо зіграє несподівану роль, людські кістки зі щирого срібла та незвичайний костюм з тонкого англійського сукна. Поряд з ним, в офісі та поза ним, красуня Надія, рішуча та вміла дівчина, швидко завойовує його серце», — ідеться в анотації до італійського видання.

 

 

Українською книжка вийшла 2021 року у видавництві «Фоліо».

 

Premio Strega Europeo — це щорічна літературна нагорода, яка присуджується за роман у перекладі італійською мовою європейського автора, який отримав національне визнання у своїй країні. Заснована у 2014 році, вона, як і престижна премія Strega для італійської літератури, вручається Фондом Марії та Гоффредо Беллончі.

 

Повний перелік номінантів 2023 року можна переглянути на сайті премії.

 

Як повідомлялося, роман Куркова «Сірі бджоли» став переможцем американської Національної премії гуртка книжкових критиків.

 

Читайте також: Андрій Курков увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії-2023

 

Зображення: marsilioeditori.it