домашній арешт

Романові Ратушному скасували домашній арешт

21.04.2021
домашній арешт ромаові ратушному

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Активістові Романові Ратушному скасували домашній арешт. Про це повідомила його мати, відома українська письменниця Світлана Поваляєва на своїй сторінці у фейсбук.

Таке рішення ухвалив Київський апеляційний суд на засіданні щодо зміни запобіжного заходу Ратушному. Наразі запобіжний захід активісту так і не обрали.

 

За словами адвокатки активіста Євгенії Закревської, опис подій у підозрі її підзахисному не відповідає заявленій статті Кримінального кодексу, що стало аргументом для сторони захисту. Також вона повідомила, що сам текст підозри був виправлений, і це підтвердила технічна експертиза.

 

«Зі всіх підозрюваних у цій справі Роман Ратушний має найсуворіший запобіжний захід, але не зрозуміло чому, оскільки якихось виключних дій, порівняно з іншими, він не вчиняв», – сказала адвокатка.

 

Нагадаємо, 29 березня Печерський районний суд Києва постановив відправити активіста громадської організації «Захистимо Протасів Яр» Романа Ратушного під цілодобовий домашній арешт.

 

Ратушному інкримінують те, що 20 березня під час акції під Офісом президента він підпалив фаєр, кинув його у будівлю ОП, чим пошкодив фасад. Однією з підстав для арешту Ратушного стали докази у вигляді темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім окремих плям світла.

 

У фейсбуці на підтримку активіста запустили флешмоб, у межах якого на головній світлині профілю користувачі встановлювали «Чорний квадрат» українського художника Казимира Малевича. Згодом відомі українські письменники, художники, актори, музиканти та представники кіноіндустрії закликали Київський апеляційний суд віддати Ратушного на поруки.

 

Клопотання про взяття Романа Ратушного на поруки направили до Київського апеляційного суду Сергій ЖаданЮрій АндруховичОлег Шульга («Позивний “Бандерас»), Римма ЗюбінаСоня СотникАндрій Єрмоленко та загалом понад півтора десятка відомих українських митців.